Поки триває протистояння між мітингувальниками та силовиками на столичній вул. Грушевського, художники пишуть з натури, що відбувається на барикадах. Хтось користується онлайн-трансляціями з подій, приходить на Майдан замальовувати ескізи, а дехто стоїть з мольбертом на морозі перед самими барикадами. Київська художниця Марія Діордійчук працює над серією "Кольори волі". Вже готові чотири її полотна і стільки ж у роботі.
"Емоцій через край, і я не встигаю займатись навіть поточними справами вдома. Зранку біжу в серце подій з олівцями та альбомом, вдень - швидко до майстерні, щоб почати роботу на полотні, - розповідає художниця. - Була думка взяти етюдник та писати безпосередньо на Грушевського, я пішла ввечері саме в день Соборності "на розвідку". Підійшла дуже близько до епіцентру заворушень. Ніколи не забуду, як хвиля від вибуху йде крізь тіло. Піднімається з землі, проходить через ноги аж до кінчиків пальців рук, очі печуть від їдкого диму, а в вухах дзвін. Зрозуміла, що в таких умовах можу робити тільки швидкі замальовки."
Художниця щодня приходить на Майдан Незалежності або Європейську площу, робить замальовки 2-3 години, а потім йде до майстерні працювати.
Руслан Коломієць почав писати революційні картини після 19 грудня, відразу по тому, як на Грушевського спалахнув конфлікт. Малює вдома під онлайн-трансляції. Окрім загальних планів боротьби художник також написав портрет Сергія Нігояна, 20-річного охоронця Майдану, якого застрелили 22 січня.
Часто перед самими барикадами можна зустріти художника Максима Вегера з мольбертом за роботою. Його картина вже готова, але поки не готовий її показувати.
"Десь з 10-ї ранку до 17-ї години я був там. Від морозу намагався абстрагуватися, мені в цьому дуже допомогли привітні люди, які зігрівали мене своїми словами і щирими очима. Вдома відсутні ті емоції, які я відчув там," - розповідає митець.
Коментарі