У бергенському Kunstmuseum відкрилася виставка Real Life Stories, в число експонатів якої увійшла нова інсталяція Ай Вейвея, яку художник зробив в пам'ять про дні, проведені в китайській в'язниці.
Робота складається з декількох десятків великих дерев'яних куль, викладених у квадрат зі сторонами довжиною дев'ять метрів.
Число "9" вибрано не випадково: за словами художника, в Китаї воно вважається магічним і символізує нескінченність. Крім того, Ай Вейвея надихала китайськы традиційны меблі: багатогранні дерев'яні "кулі" вагою 35 кілограмів кожна зроблені без використання цвяхів, клею або шурупів. Загальна кількість куль - 81, саме стільки днів Ай Вейвей провів в ув'язненні в 2011 році, коли він був заарештований за несплату податків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "В українському мистецтві лідером смаку є Віктор Пінчук" - арт-критик
За словами одного з кураторів виставки Фенга Бойі, кулі ніяк не скріплені одна з одною, але стоять на місці через свою тяжкысть, що, на його думку, і уособлює державну систему сучасного Китаю.
Крім Ай Вейвея, у виставці Kunstmuseum беруть участь ще дев'ять сучасних китайських художників, які досліджують у своїх роботах життя сучасного Китаю з усіма її суперечностями.
Ймовірно, на думку Ай Вейвея, ця експозиція об'єктивно відображає проблеми його батьківщини: нещодавно художник розкритикував лондонську виставку Art of Change: New Directions from China, теж присвячену китайському мистецтву, тому що вважав представлені на ній твори недостатньо критичними по відношенню до існуючого в Китаї державному устрою. Real Life Stories можна буде подивитися в Бергені до 3 лютого 2013 року.
Коментарі