На Одеському міжнародному кінофестивалі продемонстрували фільм Юрія Грицини "Varta1, Львів, Україна". Ця стрічка входить до національної програми кінофестивалю. Раніше фільм отримав особливу відзнаку програми "DOCU/Життя" на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини "Докудейс 2016".
У фільмі описуються події так званої Ночі гніву з 18 на 19 лютого 2014 року у Львові. Тоді були захоплені Львівська обласна державна адміністрація, Головне управління міліції Львівської області та інші адміністративні будівлі. Щоб забезпечити порядок, активісти організції "Varta1" перебрали на себе функції правоохоронців і патрулювали місто. У фільмі використані записи їхніх розмов на тлі картин львівських окраїн.
"Мені було цікаво подивитися на Львів, – каже Юрій Грицина. – Багато міст намагаються бути як Львів, говорять про якісь певні рецепти, чому Львів успішний. Але всі ці розмови йдуть насправді про центр міста. Я намагався свідомо уникати цього. Я розумію, що більшість людей, які були учасниками "Варти" не живуть в центрі міста, це жителі периферійних районів. Мене цікавило, в яких кулісах вони живуть і як ці куліси функціонують".
Голоси, які звучать у фільми – це голоси реальних людей, учасників "Varta1". Вони говорять простою мовою, суржиком – але, на думку режисера, це саме та жива мова, якої не вистачає сучасному українському кіно.
"Мені було важливо дати їм голос. Я розумів, що якщо буде зніматися офіційна версія Майдану, як, наприклад, "Зима в вогні", ми побачимо, що там говорять тільки провідні революціонери. Мені хотілося побачити, як революцію сприймають люди, які роблять цю всю роботу на землі. У мене була ідея показати живих людей, з любов'ю до них", – розповів Юрій Грицина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземних режисерів цікавлять Чорнобиль, наркоманія та дитячі будинки
Коментарі