За цей рік на Черкащині працівники обласного центру зайнятості та інспектори з праці виявили 500 фактів нелегального працевлаштування.
Комісія побувала з перевірками у 1600 роботодавців.
"Дуже часто найманій людині пропонують пройти випробувальний термін. Опісля просто відмовляють в офіційному оформленні й беруть іншого працівника. Щоб захистити себе, відразу потрібно вимагати, щоб випробувальний термін вносили у трудову книжку. Людям, які влаштовуються на роботу, рекомендую уважно читати угоди", - розповіла заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 50% бажаючих знайти роботу через службу зайнятості - молодь
"Оскільки більшість із них у халепи потрапляють по своїй вині. Коли підписують угоди, не читаючи. А там мова йде не про конкретне працевлаштування, а про надання якихось інформаційних послуг", - додала вона.
При пошуку роботи в оголошеннях слід уважно вивчати пропозиції з вакансіями.
"Як правило, в шахрайських оголошеннях надається узагальнена інформація. Зазначається високий рівень зарплати і не вказується посада. Пишуть, що потрібні керівники чи спеціалісти, не вказуються ні функції, ні обов'язки. Ще однією ознакою підозрілості є відсутність стаціонарних номерів роботодавців чи посередників. А за дзвінки на вказаний мобільний знімаються великі суми", - підкреслила Сорокіна.
Коментарі