Вівторок, 05 червня 2012 15:00

На Черкащині селяни відвойовують свою землю у російського олігарха

На Черкащині селяни відвойовують свою землю у російського олігарха
Селяни не хочуть віддавати землю Потапенку. Фото: ukurier.gov.ua

Селяни чотирьох сіл Чорнобаївського району – Скородистика, Ірклієва, Загородища й Червоної Гірки вийшли сьогодні під стіни Черкаської облдержадміністрації. Вони вимагали видати їм  державні акти на земельні паї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холодноярці торік спалили машину й будинок голови районної держадміністрації

"Ми останніми в Україні отримуємо акти на землю, – каже Олександр Юхно. – замість того, щоб цілком законно роздати людям паї, влада вдалася до хитрощів. На наші землі претендує товариство "Агро Ко", що належить олігарху з Росії Ігорю Потапенку. Усім, хто погодиться віддати йому пай, акт на землю віддають миттєво. Незгодних маринують місяцями. Придумують різноманітні причини, щоб не віддавати. Таких незгодних – понад двісті осіб. Люди не хочуть іти до Потапенка, бо там погано господарюють. Знищили свиноферми. На черзі – молочні ферми. Люди хочуть віддати землю в кооператив "Вершина".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Землю віддаватимуть по тисячі доларів за гектар"

27 березня заступник черкаського губернатора Олексій Головко пообіцяв віддати паї найближчим часом. Однак обіцянки не дотримав.

"Лише сьогодні, коли стало відомо про акцію протесту під стінами облдержадміністрації, Головко заметушився й обіцяв привезти державні акти,–  каже Юхно. – Ми чекали до 10 години. Замість усіх актів привіз лише 20 штук. Люди обурилися й поїхали на Черкаси."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У селянина вимагаєш хліба, а сам знаєш, що хліба в нього нема"

"Я сьогодні отримала пай. Як виявилося, він був готовий ще 1 лютого, – каже Надія Махиня. – Паї не давали навмисне."

Чорнобаївські селяни розгорнули під будівлею обласної адміністрації плакат – "Землю селянам, а не олігархам." За кілька годин до протестувальників вийшов заступник голови адміністрації. Олексій Головко пообіцяв віддати виготовлені паї завтра.

Зараз ви читаєте новину «На Черкащині селяни відвойовують свою землю у російського олігарха». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі