Ексклюзиви
Середа, 16 березня 2011 17:35

Меса XVI століття стала популярнішою Емінема і Бон Джові

Меса XVI століття стала популярнішою Емінема і Бон Джові

Меса італійського композитора XVI століття Алессандро Стріджо стала суперхітом у Великій Британії. Запис меси дебютував в британському чарті поп-музики на 68 місці, випередивши альбоми Емінема, Бон Джові та Джорджа Харрісона. У чарті класичної музики меса стартувала з першого місця.

Меса під назвою Ecco si beato giorno була написана Стріджо в 1566 році. За життя композитора вона була виконана кілька разів, але згодом партитура твору була загублена. Знайти її вдалося лише кілька років тому - у Національній бібліотеці Франції. Весь цей час месу було майже неможливо знайти через помилку, допущену при каталогізації.

Цей твір Стріджо відрізняється тим, що написаний для 40 голосів, у кожного з яких своя партія. Голоси розділені на п'ять хорових груп по вісім голосів у кожній. Остання частина меси - "Агнець" (Agnus Dei) написана для 60 голосів. Таким чином, за ствердженням музикознавця Девіта Мороуні, який знайшов партитуру, це найскладніший поліфонічний твір Ренесансу.

Перше сучасне виконання меси відбулося в 2007 році в Лондоні. Диск, що вийшов на лейблі Decca, був записаний британським хоровим колективом I Fagiolini, диригент - Роберт Холлінгворт. При записі деякі вокальні партії були замінені інструментальними (що не суперечило задуму Стріджо), причому оркестр використовував інструменти Ренесансу, наприклад ліроне, лютні і блок-флейту.

Зараз ви читаєте новину «Меса XVI століття стала популярнішою Емінема і Бон Джові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1522
Голосування Який спецрежим запровадити для артистів, які гастролюють у Росії?
  • Штраф
  • Гастрольний збір. Гроші скеровувати на потреби ЗСУ
  • Недопуск до теле- та радіоефірів
  • Маркування афіш, що виступає гастролер у РФ
  • Обмеження виступати на найбільших майданчиках
  • Заборона виступів в Україні
Переглянути
Погода