З 14 по 29 березня у Харкові проходить міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest. Меценат Сергій Політучий розповів, навіщо потрбно фінансувати фестивалі класичної музики.
"Займаюсь бізнесом 27 років. В 1991 створив групу компаній "Фактор". В моєму житті сталося так: постійно біг, намагався бути серед перших. А потім спитав себе - для чого. Є формула "ціллю бізнесу є отримання прибутку". Якщо поцікавитись навіщо прибуток – будь-який бізнесмен відповість: для розширення справи. А навіщо розширювати справу? Щоб мати ще більший прибуток. З віком розумієш: будь-який шлях має закінчення. Лишати щось дітям — повна дурниця. Вони - душі, які прийшли , щоб виконати своє кармічне завдання. Усвідомив: наш слід на землі визначається тим, що зробили для культури та мистецтва", - каже президент фестивалю Сергій Політучий.
У програмі фестивалю симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня із Австрії, Німеччини, Польщі, США та України – зі Львова, Києва, Дніпра, Одеси та Харкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 фортепіано розставлять по всьому місту
"Країна може виготовляти багато товарів та добувати нафту - і бути багатою, але не великою. Україна велика, бо ми нація з великою кількістю інтелектуалів і маємо свою школу в популярній, класичній та рок-музиці. Завдання лише в тому, щоб її розвивати. Ніщо так не допомагає розвитку суспільства, як підвищення загального рівня мислення. Звісно, не кожен, хто побуває на фестивалі стане музикантом. Але того, в кому божа іскра закладена, можливо, зачепить фортепіано, на якому грають сьогодні в метро", - каже Політучий.
Завтра, 29 березня, в рамках фестивалю в Харківському національному академічному театрі опери та балету відбудеться концерт-закриття "Європейська феєрія". Музиканти з Австрії, Німеччини та Польщі гратимуть твори композиторів Станковича, Шопена та Лютославського.
Фото бандуристки Алли Лішун з міста Вараш Рівненської області прикрасило обкладинку наукового видання 13-ї Міжнародної наукової конференції з народної культури "Шляхи розвитку традиційних європейських культур у ХХІ столітті".
Коментарі