3 січня 2005 року Львівському академічному театру опери та балету присвоєно статус "національного". Про це оголосив ще у жовтні перед працівниками театру президент України Віктор Ющенко, коли був у Львові. Він відзначив великі заслуги всього колективу, високий виконавський рівень солістів, хору та оркестру.
"Ми йшли до цього звання 105 років — увесь час, що існувала Львівська опера. Нарешті нас почули"— сказав тоді директор і художній керівник театру Тадей Едер.
Надання такого статусу дозволяє підвищити заробітну плату працівникам на 50-100%, збільшується фінансування закладу не з міського, а з державного бюджету.
Будівництво театру опери та балету розпочалось у червні 1897 року. Архітектором театру був Зигмунт Горголевський – автор багатьох монументальних споруд у Польщі та Німеччині. Відкриття Львівської опери для глядачів відбулося 4 жовтня 1900 р. В цей вечір показали прем'єру – лірико-драматичну оперу "Янек" В.Желенського – про життя карпатських верховинців. Провідну партію співав український тенор Олександр Мишуга. З приєднанням Західної України до складу Союзу РСР Великий міський театр перейменовано на Львівський державний театр опери та балету з підпорядкуванням його Міністерству культури України У сторіччя від дня народження (1956 р.) українського письменника Івана Франка, театрові присвоєно його ім'я. У 2000 році на прохання творчої інтелігенції Львова, театр Указом Президента України перейменовано на театр імені Соломії Крушельницької.
Читайте також: Як будувалася Львівська Опера - раритетні фотографії
Сьогодні в оперному театрі працюють понад 40 солістів, балетна трупа (60 артистів), хор (60 артистів), симфонічний оркестр (90 музикантів). У репертуарі театру 22 опери, 3 оперети та близько 20 балетів. Всі опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською). Для зручності глядачів над сценою розміщене табло з рухомим рядком, що подає переклад змісту вистави українською мовою.
Коментарі