Середа, 03 квітня 2013 11:00

"Йде ідеологічна війна. Я взяв свою рушницю. Заліг. Стріляю" - Антін Мухарський

Автор: Фото: Анрій Шматов
 

"Це справжній український 56-градусний самогон" - каже Антін Мухарський про свою нову книгу "Смерть малороса, або Ніч перед Трійцею".

- Мій добрий товариш Орест Лютий кожен свій виступ починає з того, що дякує всім українофобам - Колесніченку, Ківалову, Чечетову, Табачнику - за те, що виник проект "Лагідна українізація", тому що сила дії дорівнює силі протидії. А я хочу подякувати творчості Олеся Бузини, тому що він у мене викликав 10 днів творчого натхнення. Книга просто вискочила з-під пера, тому що я вважаю, що я був лише медіумом. Майже її не коригував.

- Які були мотиви для написання нової книги?

- Я Олеся Бузину читав фрагментарно, не цікавився його творчістю, він не лежав у полі моїх інтересів. І раптом я наткнувся в інтернеті на якусь фотожабу, де письменники пишуть листа Олесю Бузині у відповідь на його писання. Почитав це, і якось це так відкоркувало мою зацікавленість до цього автора. Я пішов на Петрівку, скупив з півдюжини його книжок. Прочитав це все, і зрозумів, що він просто сцить на Україну прямо поміж очі. А українці все це ковтають, вмиваються. Та треба ж лупасити у відповідь. Тому що це війна. Зараз відбувається реальна війна, ми знаходимося у зоні ідеологічних бойових дій. Я взяв свою рушницю. Викопав свій шанець. Заліг. І вже відстежую, по кому стріляти.

- Як "стрілялося" по Бузині в цій книзі?

- Чорти ґвалтують у неприродний спосіб малоросійського письменника, схожого на Олеся Бузину, через його гріхи. Сувора історія. На книзі позначка - 21+. Там велика і вмотивована присутність ненормативної лексики і нестандартних ситуацій. Я міряю літературу вмістом алкоголю умовного. Є безалкогольні напої, які можна вживати навіть дітям, є слабоалкогольні, які до 18 років можна вживати. А це от справжній український 56-градусний самогон. На книжці є напис: "Дух дикої України" - дикий, буйний, гайдамацький абсолютно.

Бузина - імперський шовініст. Має свою позицію - проімперську, тоталітарну, проросійськоцентричну. А може, й не має. Але справу свою робить. Але насправді ти, Бузина, робиш зовсім непогану справу. Бо коли я прочитав його речі, я конкретно радикалізувався. Я зрозумів, що не треба мовчати. Треба ставати і казати: "Гімно. Пішов на х..й".

- Олесь Доній називає вас українським провокатором. Згодні?

- Я насправді ніяких провокацій свідомо не роблю. Просто намагаюся адекватно реагувати на якісь явища, які вриваються в моє життя. Прочитавши Бузину я зрозумів, що ми перебуваємо у просторі гуманітарної культурологічної війни. Війна точиться на різних фронтах. Я відчуваю свій обов'язок як українця навчитися адекватно реагувати на це. Тому що українці - люди толерантні, лагідні. Творчість Бузини про це свідчить - дозволять так знущатися над соболю і не ведуть племінну боротьбу з цими речами.

- Вчите читача вести ідеологічну боротьбу?

- Абсолютно. Ідеологічна війна найбільш важлива. Людина - це передусім дух. Тому треба боротися на духовному, гуманітарному, ідеологічному фронтах. Я не закликаю вбивати Бузину. Вбийте "бузину" у собі. Коли звертаєшся до російськомовної продавчині, і вона з російської переходить на твою українську - це означає, що не вона тебе, а ти її. Оце перемога.

Зараз ви читаєте новину «"Йде ідеологічна війна. Я взяв свою рушницю. Заліг. Стріляю" - Антін Мухарський». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

123

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 462
Голосування Який з українських музичних фестивалів цього літа ви вважаєте найкращим?
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Файне місто
  • Leopolis Jazz Fest
  • ZaxidFest
  • Джаз на Дніпрі
  • Бандерштат
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода