Мистецтво між миром і війною стане темою культурно-соціального проекту Kyiv Art Fort 2017. З 30 квітня по 14 травня він відбудеться на території музею "Київська фортеця".
"З боку військового госпіталю глядачів зустрінуть фотороботи Андрія Котлярчука. Це портрети тих, хто сьогодні воює на Донбасі. 10 фотографій 5 на 5 метрів. Андрій знімає з початку війни. Має понад 200 знімків. Обрали найкращі. Відбирали за принципом, що враження від фото має бути позитивне. Це не поранені воїни і всі живі на сьогодні. Бійцю, який посміхається, можна вірити. Він захистить", - розповідає видавець, організатор фестивалю Юрій Комельков.
"Навпроти портретів воїнів АТО розташуються репродукції Анатолія Криволапа. Це 5 пейзажів, збільшених до розмірів 4 на 8 метрів. Для проекту "Гурзуфські сезони" побудуємо кримсько-татарський дворик. Імітуємо атмосферу Гурзуфа. Проект Романа Михайлова "Кротова нора" реалізували в "Мистецькому Арсеналі". Але у нас він уп'ятеро більший. Так, як задумував художник.
Кротові нори - поширена назва чорних дір, одних із найзагадковіших об'єктів Всесвіту. Саме з чорними дірами багато вчених пов'язують можливість переходу в інші виміри і пересування в часі. Інсталяція складається з тонни підвішених стрічок руберойду. В результаті, всередині неї утворюється особлива атмосфера. Кротова нора занурить глядачів у паралельний світ. Щоб відчути те, що й люди, які з буденного життя потрапили на війну", - продовжує Юрій Комельков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картину найдорожчого українського художника продавали на пляжі в Криму
Пленер матиме декілька напрямків — художники-метри, молоді, але досить відомі митці, студенти вузів.
У 200-метровому куполі - картини проекту Ukraine. The best. Це - роботи героїв однойменної енциклопедії українського мистецтва. Майже всі, хто увійшли до книги, зголосились взяти участь у виставці. Тема живописних творів — "Час". В іншому куполі - 20 фіналістів премії Анатолія Криволапа серед студентів шести художніх академій.
Проект "Алілуя" - це металоконструкція жовтого кольору у вигляді підводного човна, обшита пластиком. Увечері світитиметься. Кожен зможе зайти всередину.
"Книжка пам'яті" Романа Михайлова — це книга 2 на 2 метри, сторінки якої зробили із дошок вагонів, у яких перевозили кримських татар під час депортації. Значна частина експозиції порушує питання Криму.
Всього в експозиції Kiiv Art Fort 2017 візьмуть участь 62 художники і 21 проект.
GAZ - українська художня група, яка виникла 2013 року на міжнародному художньому симпозіумі "Бирючий". Ключовими темами у творчості є соціально-політичні проблеми, пережитки пострадянських стереотипів, процес переформатування ментальності і переоцінка цінностей сучасного суспільства.
На Kiiv Art Fort група GAZ представить роботи "Замкнутий кут" та "Тупик - місце подумати". Основну відкриту виставку розташують на еспланаді між Північною напіввежею та Оборонним валом, за яким розміщений Київський військовий госпіталь. Вхід вільний.
Коментарі