Українська художниця Оксана Фурса створила серію робіт "Між небом та землею". Серед образів на картинах – ангели-охоронці України.
Полотна представлять на виставці з 5 по 31 липня у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка.
Серія "Між небом та землею" Оксани Фурси стала відповіддю на трагічні події війни.
У творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи – "Янгол Перемоги", "Янгол Відродження". Фурса звертається до манери візантійської школи іконопису, відтворюючи захисні образи, характерні для українців.
Основою виставки стане інсталяція з муляжів протитанкових їжаків, наближених до оригіналу. На "їжаках під різними ракурсами і освітленням демонструватимуться дві колекції: "Яблунево-медова казка" та "Між небом та землею". Більшість картин створені з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
"Мій світ української казки зник 24 лютого о 5-тій ранку. Триденний шок змінився прагненням встановити на бані Софії Київської хрест, який впав перед війною (Оксана Фурса ініціювала та організувала встановлення тимчасового хреста на святині. – Gazeta.ua). Ця символічна дія повернула мене до життя і творчості. Творчо обдаровані люди дуже тонко відчувають цей світ. Вони й страждають інакше, більш глибоко та вразливо. І всі свої переживання: біль та страждання, надію та сподівання я втілила у полотнах. Складні часи народжують сильних людей, а сильні й незламні українці творять нову історію й закарбовують її у своїх полотнах.
Позитивна, яскрава, добра та світла колекція "Яблунево-медова казка", яка символізує мир, добро й щедроти української землі, та метафізична "Між небом та землею", яка звертається до захисних духовних образів, не випадково опинилися поруч. Це ілюстрація того яким непостійним і вразливим може бути світ навколо нас. "Благословіння Богородиці", "Янгол перемоги", "Янгол відродження", "Крила Георгія Побідоносця" підносять нас до духовних витоків сили українського народу, бо Україна завжди під захистом світлих сил!" – розповіла Оксана Фурса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти у труні: митці відреагували артом на найгучніші події тижня
Доповнять експозицію цифрові копії пʼяти робіт Марїї Приймаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв'язку мистецьких поколінь.
На відкритті виставки відбудеться символічна акція "Крила єдності". В центрі залу буде розташований мольберт з білими барельєфами крил, створених з порцеляни. Кожен з присутніх зможе долучитися до акції, намалювавши на цьому полотні і висловити свої емоції. Готову роботу, завершену художницею, продадуть на благодійному аукціоні.
Оксана Фурса відома перш за все серіями робіт у стилі фолкарт. Її колекція "Яблунево-медова казка" 2014 року стала візитівкою художниці. На картинах – мотиви народних казок у фантазійному світі дивних тварин і рослин.
Після Києва виставку планують показати у країнах ЄС, США, Канаді, Казахстані, Азербайджані.
"Моя виставка вкотре відкриє для мільйонів європейців культурну, талановиту, сильну і вільну Україну. Кожного дня я молюся про те, щоб в України настав мир і жахливі часи добігли кінця. Я вірю, що добро переможе те нещадне зло, що прийшло до нас. Вірю в неминучу перемогу й подальше процвітання моєї країни", – прокоментувала художниця.
У Скарбниці Національного музею історії України до Дня Конституції відкрилася виставка "Європейська Україна. Доба Мазепи". Експозиція розповідає про те, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору. Серед експонатів – особисті речі гетьмана Івана Мазепи, митрополита-реформатора Петра Могили й багато іншого.
Коментарі