Середа, 11 січня 2012 15:13

Греко-католицька і православна церкви хочуть святкувати Різдво 25 грудня

Греко-католицька і православна церкви хочуть святкувати Різдво 25 грудня

УГКЦ і УПЦ (КП) ведуть діалог щодо спільного святкування Різдва 25 грудня.

Про це Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив в інтерв'ю 5 каналу, відповідаючи на запитання, чи намагатиметься він поєднати нас з усім цивілізованим світом, щоб ми святкували Різдво за григоріанським стилем.

"Щоб це питання, яке не є якимось догматичним елементом Церкви, не спричиняло нових церковних розколів, а навпаки, допомагало їх долати", – додав Глава УГКЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Жінка має поєднувати в собі дві протилежності"- глава УГКЦ Святослав Шевчук

Блаженніший Святослав пригадав, що григоріанський спосіб літочислення не є суто католицький. Адже велика частина православного світу святкує, так звані, нерухомі свята за григоріанським календарем, наприклад, Грецька Церква святкує Різдво 25 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УАПЦ закликала УГКЦ та УПЦ КП розповідати парафіянам про суд над Тимошенко

"Тож ми й далі будемо вести цю дискусію, яка триває вже не один рік, але спільно з православними братами, щоб коли настане час і ми вирішимо цей крок зробити, ми зробили його разом", – підкреслив Предстоятель Церкви.

Нагадаємо, раніше це питання вже піднімав Предстоятель УПЦ (КП) Філарет.

Зараз ви читаєте новину «Греко-католицька і православна церкви хочуть святкувати Різдво 25 грудня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі