26 квітня о 19:00 з Києва до Маріуполя вирушить арт-потяг ГогольTrain. Пунктом призначення поїздки стане міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Startup Гогольfest. Триватиме до 1 травня. У десятьох вагонах поїзда їхатиме 400 пасажирів: організатори, творча команда фестивалю та глядачі.
У Європі такий арт-потяг запустять вперше.
На знак події на маріупольському та Південному вокзалі Києва встановлені інсталяції у формі голови Миколи Гоголя.
"Укрзалізниця" підтвердила, що здасть в оренду потяг за 48 годин до відправлення. За цей час художники і графітери повинні будуть розмалювати 10 вагонів малюнками, об'єднаними спільним задумом. Після повернення потяга до Києва вагони розформують і приєднають до курсуючих поїздів Укрзалізниці. Вони виконуватимуть функцію пам'ятки про мистецьку подію.
Маріупольський Startup ГогольFest проводиться вдруге. Цьогоріч на Startup ГогольFest'у відбудеться прем'єра гранд-опери "Неро" в одному з корабельних доків Азовського судоремонтного заводу. Балет "Весна священна" представлять у палаці культури "Молодіжний". Міському саді виступлять YUKO, Сергій Бабкін, Latexfauna, "вагоновожатые", Monarchy, Юра Самовілов Гуртом, Blue Foundation, Jamala, Vova Zi Lvova, Alyona Alyona, Detach, Bahroma, Dakh Daughters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це дуже моторошно: невідомі в масках Гоголя відновили скандальну виставку
Startup ГогольFest - відгалуження масштабного фестивалю сучасного мистецтва. заснованим театральним режисером Владиславом Троїцьким. З 2007 по 2017 рік він проводився у Києві. Через недостатнє фінансування Київської міської ради та інших держустанов, фестиваль припинив функціонувати в столиці. За ініціативи та допомоги маріупольської громади та Міської ради, Гогольфест 2018 провели у Маріуполі. Мистецький захід отримав нову назву Startup. А сам фестиваль − нову концепцію Gogolfest Inoculation (з латинської − щеплення). Вона передбачає проведення фестивалю у будь-якому місті України, яке матиме бажання і змогу організувати його. Організатори орендують історичні місця, які зараз малоактивні, занедбані чи забуті. У них створюють вільний простір для творчості та дають старим будівлям друге життя. Для цього вони запрошують місцевих митців з Маріуполя, Донецької області, співпрацюють з іноземними.
З кожним роком фестиваль охоплює нові міста. Подібні заходи вже відбулися у Івано-Франківську (PortoFranko), Вінниці (Air ГогольFest). Проведення наступних арт-проектів Гогольфесту плануються у Львові, Тернополі, Дніпрі, Запоріжжі.
Коментарі