Ексклюзиви
Четвер, 23 травня 2013 16:47

Гід по "Книжковому Арсеналу 2013" - лише найцікавіші події на кожен день

 

Завтра у Києві стартує Книжковий Арсенал.

Цього року подія настільки жанрово різноманітна - включає не лише літературу, а й музику, мультиплікацію, мистецтво - що Gazeta.ua підготувала окремий путівник по фестивалю. Книжковий Арсенал триватиме 8 днів і на кожен день ми відібрали для вас найцікавіші події.

25 травня

"Сузір?я авторів": зустріч із видатними науковцями - авторами популярної серії книг з української історії "Невідома Україна" (12.00 у Залі 2). І окремо можна завітати на нагородження переможців конкурсу "Новела по-українськи" від журналу "Країна" з Ларисою Денисенко, Андрієм Кокотюхою, Павлом Вольвачем (13:00 у Залі 1).

Презентація роману "Демон" французького письменника Тьєрі Есс. Ця книга була однією з найбільш обговорюваних у останні роки у Франції. (15:00 у Залі 1). Історії з життя, які стають книгами від Ірени Карпи (18:00 у Залі 3) та презентація останньої книги Олеся Ульяненка "Пророк" (14:00 у Залі 3). "Без соплєй" - читання жорстокої жіночої поезії від Світлани Поваляєвої, Галини Крук, Карини Тумаєвої та інших (о 18:00 у Залі 3).

І один з найцікавіших проектів цього Книжкового Арсеналу - "Обмін Речовин". Цього року на подіумі говоритимуть і дозволятимуть підслуховувати свої розмови Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Олександр Ройтбурд і Борис Херсонський. "Оксана Забужко + Ігор Померанцев" (о 18:30 у залі 1).

А вечір доцільно почати з музичної презентації поетичної збірки "Ю" Юрка Іздрика за участі проекту DrumТиАтр (о 20:00 в Подвір'ї). І перейти в незвичну поетично-музичну ніч - спеціальну нічну програму "Серце темряви, поезії і музики". Найвідоміші українські поети читатимуть свої тексти у супроводі музики, спеціально створеної чи підібраної п'ятьома сучасними композиторами і діджеями. Гратимуть і читатимуть Юрій Андрухович, Юрко Іздрик, Каша Сальцова ("Крихітка"), Богдана Матіяш, Павло Коробчук та інші.

Завершить ніч прем'єра програми ранньої української та російської радянської анімації "Мультагітпроп" Національного центру Олександра Довженка, у музичному супроводі Dj U-Ra.

26 травня

Ірен Роздобудько, Ігор Жук та Леся Воронина влаштують літературно-музичну композицію "Зроби це ніжно" (12:00 у Залі 1) Також зустріч з відомою російською письменницею Мариною Степновою (14:00 у Залі 2).

На дитячому майданчику науково-популярне шоу "Кишенькового Вченого" Іллі Колмановського - "Таємниці анатомії" за однойменною книгою, світовим бестселером Керол Доннер (16:00). Також о цій годині перформанс театру-студії "Міст" за книгою "Ігор Померанцев. Homoeroticus".

Творчий вечір та презентація роману "На face із сином" одного з найпопулярніших польських письменників Януша Леона Вишневського, автора роману-бестселеру "Самотність у мережі" (17:30 у Залі 2). Традиційний Обмін речовин "Микола Рябчук + Юрій Андрухович" (18:00 у Залі 1). А о 19:00 можна сходити на винно-поетичний вечір з Юрієм Андруховичем біля стенду Meridian Czernowitz.

На Книжковому Арсеналі також буде діяти окрема лекційна програма. Цього дня можна сходити на лекцію Тараса Лютого "100 років української масової культури: міфи, анекдоти, кітч" (18:00 у Залі 3).

Незвичні імпровізації Одрі Чен. На своєму першому київському виступі представить сольну програму для голосу, віолончелі та аналогової електроніки (20:00).

27 травня

У рамках Книжкового Арсеналу відбудуться і перші "Кирилівські читання" - культурно-мистецький проект, присвячений 1150-літній річниці започаткування кирилівської писемності. На фестивалі працюватиме спеціальний майданчик, на якому відбуватимуться лекції та презентації, майстер-класи і творчі зустрічі, виставки й інсталяції. Об 11:00 лекція "Що таке літери кирилівської абетки" Юрія Гордона, а о 14:30 майстер-клас "Створення цифрового шрифту" зі шрифтовим дизайнером Андрієм Шевченко.

Письменницький дівич-вечір Лариси Денисенко про літературу у глянці (17:00 у Залі 2). О цій же годині презентація книги у жанрі карпатського нуару - "Дідо-Всевідо" Олександра Гавроша (у Залі 1).

Обмін речовин "Іван Малкович + Віктор Неборак" (18:00 у Залі 1).

28 травня

"Культура? Do it yourself!" - це ще один проект майстер-класів та своєрідний обмін досвідом створення успішного проекту. О 16:00 "Видавництво власними руками" - Антон Санченко розповідає про видавництво "Електрокнига" (у Залі 1).

О 17:00 творча зустріч з Василем Чебаником, заслуженим діячем мистецтв України та завідувачем кафедри графічного дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Презентація монографії Жан-Клода Маркаде (одного із найбільш авторитетних у світі дослідників авангардного мистецтва) "Малевич" та круглий стіл (18:00 у залі 2).

О 20:00 виступ "New Era Orchestra" - один із наймолодших оркестрів Києва і регулярні учасники академічної програми Гогольфесту.

29 травня

Презентація інтелектуального трилера Василя Базова - "Кінець світу: до і після" (15:00 у Залі 2).

Літературний салон від авторки Лейли Александер-Гаретт (перекладачка на зйомках останнього фільму Тарковського "Жертвопринесення"), презентація книги "Андрій Тарковський: збирач снів". (18:00, майстер-клас).

Зустріч з Борисом Буденом - відомим берлінським культурним критиком і філософом, письменником. Презентація книги "Зона переходу. Про кінець посткомунізму"(19:00 у Залі 2).

30 травня

О 14.00 в Території творчості презентація дитячої серії "Балакуча рибка" - книжки "Що таке щастя?" та "Мишки в сирі", а також зустріч із упорядником та автором Михайлом Ясновим.

Культура? Do it yourself! - майстер-клас "Як і навіщо створювати власний відеоблог. Мистецтво в кишені" від Богдана Кутєпова (18:00 у Кінозалі).

31 травня

Презентація книг Дмитра Павличка "Голоси мого життя" і "Символ віри" (14:00 у Залі 2).

Подіумна дискусія про літературні гіпертексти в Україні: чи готові ми це читати? Серед учасників Яна Дубинянська, Антон Санченко, Ростислав Семків, Артем Захарченко (16:00 у Залі 3).

Зустріч із чеським ілюстратором Мартіном Кубатом: демонстрація авторських книжок, розмова про сучасні тенденції в ілюстрації Чехії. У 2008 році його книгу "Вечір" визнали Найкращою чеською книгою року. Модератор зустрічі Ілля Стронговський. (18:00 у Залі 1).

На Території творчості презентація веселих дитячих книг Юрія Нікітінського: зустріч із письменником; читання історій із книг "Життя та зазвичайні пригоди Тамарочки Павлівни", "Про Юлю і Юру", "Діди Морози цілий рік", "Дівчатка, які в мене закохані" (18:00).

Презентація нового видання легендарного класичного коміксу Біла Воттерсона про пригоди шестирічного вундеркінда Кальвіна та філософічного тигра Гоббса від видавництва Zangavar (Москва) (18:00 у кафе "Чуб"). А після цієї презентації - фантастичний графічний роман "Чуб" - про зоряні пригоди козака Чубенка і його коня.

"Десять років поколінню двотисячників. Що змінилося?". У дискусії беруть участь - Іван Андрусяк, Катерина Бабкіна, Світлана Богдан, Богдан-Олег Горобчук, Ярослав Гадзінський, Артем Захарченко, Олена Захарченко, Павло Коробчук, Олег Коцарєв, Дмитро Лазуткін та інші (19:00 у Залі 2).

Презентація кримінально-містичних повістей Антона Мухарського - книги "Після злучення тварина сумна" (19:00 у Залі 3).

1 червня

Передпрем'єра українського видання роману "Українка" польської письменниці Барбари Косьмовської. Також на фестивалі вона проведе майстер-клас "Як написати молодіжний бестселер", та зустрінеться із учителями зарубіжної літератури та учнями шкіл Києва Дискусія про взаємні українсько-польські стереотипи (12:00 у Залі 1).

Зустріч з Адою Роговцевою (16:00 біля стенду Meridian Czernowitz).

О 20:00 світова прем'єра моноопери Святослава Луньова на вірші Льюїса Керролла з "Аліси в країні чудес" у виконанні Національного симфонічного оркестру (диригент – Володимир Сіренко, солістка – Людмила Зюбіна).

Книжковий Арсенал цього року справді насичений і за жанрами можна підібрати на свій смак не лише літературу, а й музику та мистецтво на цьому фестивалі.

Фестиваль і книжкова виставка триватимуть до 1 червня. Вартість дорослого квитка - 20 грн. (дитячий та студентський — 10 грн). Абонемент на всі дні фестивалю коштує 50 грн. 27 травня вхід буде безкоштовний.

Детальну програму фестивалю та розклад усіх зустрічей і майстер-класів дивіться на сайті Мистецького Арсеналу.

Зараз ви читаєте новину «Гід по "Книжковому Арсеналу 2013" - лише найцікавіші події на кожен день». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі