вівторок, 05 лютого 2013 16:55

Для нового фільму Олеся Саніна незрячих збирали по всій країні
7

Фото: Фото зі сторінки PRONTO FILM на facebook.com

Наприкінці грудня того року закінчилися зйомки нового фільму Олеся Саніна "Поводир, або Квіти мають очі".

Події відбуваються у 1930-х. Американський підприємець Майкл Шемрок разом з десятирічним сином Пітером приїжджає до Харкова, щоб обміняти трактор на зерно. У цей час США має великі економічні труднощі. Чоловіка вербують і він залишається жити в Україні. Тут йому до рук потрапляють секретні документи про репресії в Україні. Через це американця вбивають. Його син лишається живим і тікає разом із сліпим бандуристом Іваном Кочергою. Хлопчик стає його поводирем. Взимку 1934-го сліпця з іншими кобзарями страчують під Харковом.

Основою цієї події став справжній історичний факт, коли етнографічна комісія Академії наук УРСР запросила кобзарів та лірників на з'їзд до Харкова. Насправді понад 200 музикантів завезли до лісу і розстріляли.

"Було цікаво грати людину з такою біографією. Іван Кочерга був сліпим, але це не заважало йому відчувати людей, розрізняти добро і зло, - каже виконавець головної ролі, актор київського Молодого театру, Станіслав Боклан. - Зйомки фізично були важкими, бо доводилося працювати і в дощ, і в холод, і в сніг, і в мороз".

Робота на знімальному майданчику розпочалися у лютому 2012-го. Зйомки проходили по усій Україні - у Волинській області, Переяславі-Хмельницькому біля Києва, Харкові. Окремі сцени, коли кобзарів везуть на страту, зняли у Тараканівському форті Рівненської області.

"Там добре збереглися розвалини, які передають атмосферу після війни, - розповідає рівнянин Андрій Ляшук. Він виконав епізодичну роль лірника. - Знімали у форті два дні. Робили сцену "визвілки" - коли нового учня посвячують у кобзарі. Багатьох музикантів грали дійсно незрячі, яких зібрали по всій Україні - у Харкові, Львові, Луцьку. Багато уваги приділяли типажам. Сучасні незрячі часто повні, бо через ваду мало рухаються. А для тогочасних кобзарів потрібні були худі актори. Я сам граю на лірі, тому мене запросили до зйомок. Грав зрячого лірника. Поруч зі мною була сліпа дівчинка. Колись траплялося, що незрячою була супутниця, разом з музикантом вони ходили світом і співали. Санін міг би взяти професійних акторів, але запросив тих, які розуміють кобзарську традицію, грають на інструментах, або тих, хто знає, як це бути незрячим. Місця для зйомок так само шукалися по усій Україні, і були особливо знакові або енергетичні".

У ролі підприємця Шемрока знявся американський актор Джеф Барел. Роль хлопчика-поводиря виконав Антон Святослав Грін - правнук політв'язня радянських концтаборів Михайла Сороки.

В епізодах задіяні народний артист Федір Стригун, поет Олександр Ірванець та співачка Джамала. Оператор фільму став Сергій Михальчук, який разом із Саніним зняв стрічку "Мамай". Художником-постановником запросили Сергія Якутовича. Музику написала Алла Загайкевич. 2004-го за музику до фільму Саніна "Мамай" вона отримала Національну премію імені Олександра Довженка. Кажуть, прем'єра має відбутися влітку. Офіційних коментарів щодо фільму режисер не дає.

Зараз ви читаєте новину «Для нового фільму Олеся Саніна незрячих збирали по всій країні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі