Середа, 06 березня 2013 15:15

"Детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" – письменник

"Детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" – письменник
На думку літератора, детективний жанр - це "гімнастика для інтелекту". Фото: Юлія Руденко

Український лікар, письменник, майстер детективного жанру Олексій Волков вважає, що детективи в Україні не мають цільової аудиторії і ситуація є досить песимістичною. Про це він розповів на літературному круглому столі, що відбувся в Києві.

"Я насмілюсь звести детектив у найдосконаліший літературний жанр, адже у ньому присутні, крім психології, історії, філософії та живопису ще й логіка, математика й архітектура. І лише в цьому літературному жанрі все має строгі форми", – зазначив письменник.

Він вважає, що проблемою занепаду детективної літератури в Україні є те, що звичайний українець не надто задоволений своєю роботою. "Середній українець – це людина, яка всі моральні й фізичні сили кидає на те, щоби вижити в цій державі. Це людина, яка приходить додому і вимагає тільки одного – релаксу", – додав Волков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Злочинці винні у тому, що у нас забуксувала детективна література" - Курков

На думку літератора, детективний жанр вимагає зосередженості й уваги, адже це "гімнастика для інтелекту".

"Найпоширеніший продукт мистецтва – це телебачення і музика. Людина вмикає телевізор і її мозок, як губка, всмоктує цей примітив, ширпотреб, попсу. Тобто відбувається процес примітивізації", - переконаний письменник.

Він також додав: "Це є дуже серйозний, жахливий, незворотній процес. Його можна порівняти з цегляною стіною на неякісному розчині, коли цегла розсувається і назад не зіб'єш. Змінити можна, лише переклавши все наново".

"В Україні є серйозна невідповідність між досконалістю жанру та відсутністю аудиторії для сприйняття цього жанру. Я вважаю, що детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" - резюмував Олексій Волков.

Зараз ви читаєте новину «"Детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" – письменник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 156
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода