четвер, 01 серпня 2013 09:20

"Дехто зі страхом їхав на Бандерштат вперше" - організатор фестивалю
5

Фото: Фото: bandershtat.org.ua

Тут пропагують фашизм і б'ють москалів - це основні міфи про "Бандерштат". Про це Gazeta.ua розповів арт-директор фестивалю українського опору "Бандерштат" Сергій Мартинюк. Він проходитиме 3-4 серпня у Луцьку.

"Усі легенди не відповідають дійсності, - вважає Мартинюк. - У нас пропагується здоровий патріотизм і націоналізм. Нема речей, які поширюють міжнаціональну ворожнечу, зі сцени ніхто не закликає до дискримінацію людей іншої національності. Ми пропагуємо і поширюємо український культурний продукт. А міфи вигадують ідейні опоненти, які в образах Степана Бандери й УПА вбачають фашизм. Переважно це представники лівих партій і громадських організацій."

За його словами, багатьом не подобається, на фестивалі заборонено спиртне і обмежене куріння.

"Кажуть - це ознаки тоталітаризму і фашизму. Ми ж демократично повідомляємо про всі правила фестивалю. Кожен може обрати інший спосіб проведення часу. Навіть на європейських чи російських фестивалях, наприклад, "Нашествие" перевіряють речі на вході й існує багато естетичних правил, яких у нас нема", - додає арт-директор.

В інтернеті пишуть, що дехто зі страхом їхав на фестиваль вперше, розповідає Сергій Мартинюк.

"Кілька років тому на фестивалі познайомився з дівчинкою з Кривого Рогу. Вона вперше була на Заході України. Знайомі і родичі її попереджали, що там люди не гостинні, войовничо налаштовані, а фестиваль - розплідник фашизму. Просто так пишуть їхні місцеві ЗМІ.- пояснює арт-директор. - Після того вона ще 4 роки приїздила на Бандерштат. До нас їдуть з Донецька, Харкова з Одеси - традиційно ціла тусовка. Серед чималої кількості російськомовних людей, зокрема на Сході, є багато націоналістів. Хоча смішно, як ти можеш бути українським націоналістом, якщо не спілкуєшся українською. Але в даному випадку більше справи говорять, ніж мовне середовище, у якому виростаєш і як звик спілкуватися."

Щороку на Бандерштат приїжджають кілька сотень білорусів.

"Бувало, що на танцювальному майданчику перед сценою переважали червоно-білі білоруські прапори, а не українські. Недалеко кордон. На фестиваль ми постійно запрошуємо білоруські гурти альтернативної сцени. Цьогоріч виступатимуть Sciana і Алесь Мікус, - розповідає Сергій Мартинюк. - Білорусам, які належать до опозиційних організацій, імпонує ідея Бандерштату як фестивалю українського опору. Вони не мають подібних заходів у Білорусі."

Хедлайнерами цьогорічного фестивалю стануть гурти "Тартак" і "Скрябін". На літературній сцені "Бандерштату" виступлять 60 поетів. Гутірки проведуть журналіст Мустафа Наєм, політик Юрій Луценко, "канадієць" Майкл Щур. Також відбудуться зустрічі з ветеранами УПА та історична реконструкція бою між упівцями та солдатами "Вермахту".

Детальну програму фестивалю можна побачити на сайті.

Зараз ви читаєте новину «"Дехто зі страхом їхав на Бандерштат вперше" - організатор фестивалю ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі