Ексклюзиви
пʼятниця, 26 лютого 2021 16:37

Що подивитися про Лесю Українку: п'ятірка відео до ювілею

Автор: facebook.com
  25 лютого в Україні відзначили ювілей Лариси Косач-Квітки
25 лютого в Україні відзначили ювілей Лариси Косач-Квітки

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки в мережі з'явився новий пізнавальний контент про письменницю. Пропонуємо подивитися найцікавіші відео від українських YouTube-каналів.

"Історія без міфів" - "Леся Українка – "єдиний мужчина на всю соборну Україну"

Історик Владлен Мараєв розповідає про таємниці біографії культурної діячки.

"Твоя Підпільна Гуманітарка" - Етнографічні студії Лесі Українки

Письменник Євген Лір звертає увагу на захоплення Лесі фольклористикою та її внесок у народознавство.

"Суспільне Культура" - "Ідемо в музей. Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки"

Команда проєкту "Ідемо в музей" вирушила у село Колодяжне Волинської області, де мисткиня провела дитячі та юнацькі роки. Авторка та ведуча програми Оля Носко розказує, де росла Леся, звідки пішов її псевдонім та хто з відомих українців відвідував маєток.

"Вишневий Цвіт" - "Прочитане: Леся Українка Листування/Апокриф"

Книжкова блогерка Люда Дмитрук ділиться враженнями від творів і листів письменниці, а також від книжки "Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку".

Postmen - "Косач Talks: Українка як культурна героїня"

Літературознавиця Ярина Цимбал та письменники Мирослав Лаюк і Марко Роберт Стех обговорюють міфи, стереотипи та образи, пов'язані з авторкою. Модератор - літературний критик Євгеній Стасіневич. Дискусія відбулася в рамках мистецького проєкту "Леся Українка: 150 імен".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Леся Українка у кіно: найкращі фільми, які варто побачити

До ювілею Лариси Косач-Квітки презентували повне нецензуроване видання її творів у 14 томах. Суттєво відрізняється від попередніх 5 спроб оприлюднити зібрані твори письменниці. Принципова відмінність - максимальна увага до рукописів авторки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу.

З початку 2020-го над підготовкою 14-томника працювали 14 команд із 30 фахівців. Це провідні науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України.

Оксана Забужко назвала подію "здійсненою декомунізацією Українки".

Зараз ви читаєте новину «Що подивитися про Лесю Українку: п'ятірка відео до ювілею». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі