Художники заради свободи самовираження жертвують власним добробутом.
Такого висновку дійшли німецькі вчені. Дослідження, присвячене темі взаємин матеріального і художнього, опублікували в журналі Creativity Research Journal.
Команда вчених спостерігала за виробленням гормону радості дофаміну в мозку 24 учасників. 12 з них були пов'язані зі сферою мистецтва - актори, скульптори, музиканти, фотографи, художники. До іншої групи увійшли страхові агенти, стоматологи, адміністратори, інженери - представники "нетворчих професій".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мозок Енштейна і лондонські таксисти стали найціннішими музейними експонатами
Кожному учаснику видали окуляри зі зміною зображення - квадрати різних кольорів. За появи зеленого добровольці повинні були натискати на кнопку і отримувати €30 винагороди.
Процеси в мозку сканували за допомогою апарату МРТ.
![Результати сканування мозку для дослідження Creativity Research Journal](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/846/846039_1_w_590.jpg?v=0)
Мозок творчих людей демонстрував підвищену активність, коли було потрібно знайти потрібний колір без перспективи отримати за це гроші.
"Дійсно, існує зв'язок між ставленням художників до грошей і активністю деяких областей їхнього мозку, - каже німецька нейробіолог Роберто Гойя-Малдонадо з Медичного центру в Геттінгені. - В цілому, результати вказують на наявність у мозку художників окремих нейронних ознак, що пригнічують їхню реакцію на важливість грошової винагороди".
Професор анатомії і антропології Еліс Робертс з Великої Британії створила модель анатомічно ідеальної жінки. Розробила її для зйомок документального фільму BBC "Чи може наука зробити мене ідеальним?". Щоби створити жінку з відмінними фізичними та розумовими параметрами, професор використала анатомічні влативості риб, молюсків, ссавців і птахів.
Коментарі