Фільм про Голодомор "Ціна правди" (Mr. Jones) режисерки Аґнєшки Голланд в іноземній пресі назвали блискучим.
Прем'єра у світі відбулася 10 лютого 2019 року на кінофестивалі в Берліні. Однак тільки зараз стрічку почали активно дивитися на Amazon та інших платформах у США.
Зйомки відбувалися в Україні, Польщі та Шотландії. Актори переважно британські, але ролі дісталися також українцям і полякам.
Фільм розповідає про вельського репортера Гарета Джонса, який уперше в західній пресі заявив під власним ім'ям про Голодомор в Україні. Він приїхав 1933 року. Під час подорожі викрив жахливі факти про штучно створений в УСРР голод. Розповів світові про те, як намагався інший журналіст, Волтер Дюранті, приховати правду про Голодомор від Заходу.
Про фільм "Ціна правди" іноземні журналісти пишуть у своїх матеріалах.
"Грандіозний план колективізації провалився, як міг передбачити будь-який фермер, однак ідеологічно йому не було дозволено провалитися. Кого, крім українців, ще можна було зобразити як винуватців і диверсантів, адже Москва так часто їм не довіряє та демонізує їх?" - пише Ентоні Лейн в огляді The New Yorker.
"Довга, виснажлива, майже німа сцена фільму показує нам жахіття геноцидного Голодомору, де села спорожніли, трупи лежали на землі, а діти, в яких питали, де вони взяли м'ясо, яке вони їли, відповідали: "У старшого брата". Твій брат - мисливець? Нема відповіді", - розповідає Кайл Сміт у своїй рецензії в National Review.
"Від чарівного Джеймса Нортона у головній ролі і прекрасного відтворення атмосфери епохи, створеної Андреа Чалупа (автором сценарію) та Аґнєшкою Голланд (режисером) до блискучої, тонкої гри Пітера Сарсгарда в ролі Дюранті, "Ціна правди" захоплює глядача", - пише критик Френсіс Маєр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві запрацював вуличний кінотеатр
"Коли брехня, булінг та насильство, здається, повертаються під виглядом прогресу, рівності та справедливості, "Ціна правди" є корисним уроком про наслідки. Це можливість подивитися і повчитися", - додає Маєр.
У Київській фортеці відбудеться VII Міжнародний фестиваль історичного кіно "Поза часом". У програмі - 8 стрічок."Традиційно проводимо фестиваль у квітні, але через пандемію були змушені перенести, - розповідає організатор Інна Гончарова.
Коментарі