5 квітня у столичному Мистецькому арсеналі відкрилася виставка "Космічна Одіссея". Її приурочили до 50-річчя першого польоту людини у космос. На відкриття прийшов космонавт Леонід Каденюк, поет Іван Драч, художник Сергій Поярков, актор Остап Ступка, телеведуча Тала Калатай та письменник Богдан Жолдак.
"Організацією виставки займалися 8 спеціалістів. Ми працювали 5 місяців. Найскладніше було домовитися з художниками і отримати дозвіл на демонстрацію експонатів музею космонавтики", - розповіла директорка Мистецького арсеналу Наталія Заболотна. Перед відкриттям вона сиділа на сходах і повторювала свою промову.
У виставці взяли участь 130 українських та 10 зарубіжних сучасних художників. Показують картини, інсталяції та фільми. Ілля Чичкан виставив роботу "Космо". Це - два кролі, яких художник показав у процесі парування.
За годину перед відкриттям працівники монтували інсталяцію російського художника Олега Кулика "Космонавт". Помаранчева фігура висить над стелею на сріблястій пуповині шлангу.
"Космонавт одягнений у звичайний костюм. Його носив космонавт Джанібеков. Голову взяли в анатомічному музеї. Вона була засушеною, довелося розмочувати в розсолі з медом. Потім покрили тонким шаром воску. На лобі шкіра трохи розійшлася, тому наклали невеличкий шов", - розповів художник.
Київський скульптор Олег Пінчук пропонував відвідувачам полежати на двоспальному ліжку, яке імітує політ у космос.
"Цю інсталяцію зробив з готового ліжка. Такий напрям дуже популярний у Європі. Ліжко дозволяє злітати у космос в уяві. Політ триває 8 хвилин. Здоров'ю приносить лише користь", - поділився скульптор.
Під стелею висів літальний апарат "Махатмаплан" Анатолія Слойка. До нього прикріплений чоловік у вузькому різнокольоровому костюмі. Він сідав у позу лотоса і перевертався.
"Ідея літального апарату з'явилася випадково. Торік у Лондоні з кількох аркушів блокноту зробив імітацію крил. Скріпив стиплером, обмотав золотими нитками. Рухи моделі нагадували рухи крил птаха. Конструкцію робив місяць. Добровольця шукав Мистецький арсенал. Я за його життя не боюся, бо він надійно закріплений у конструкції", - розповів він.
Виставка триватиме до 28 квітня. Вартість квитків - 40 грн.
Коментарі
2