"У нас є договір. За умови належного виконання своїх обовязків ми маємо перше право на продовження оренди, - каже директорка кінотеатру "Київ" Вілія Бондаренко. - Я запитую у чиновників Департаменту комунальної власності міста Києва: що я не так зробила? Ми орендуємо це приміщення з 1998-го. До нас кінотеатр був розвалиною. Не було опалення та електрики. Тут жили бомжі. А ми не просто ремонт здійснили, а реставрацію. Зробили кінозали. Проводимо кінофестивалі. За 20 років ми вклали у цю будівлю 57 млн грн. Всі гроші від суборенди і свою плату за оренду віддаємо в бюджет міста до копійки.
Ми зберегли цю будівлю для людей. Чому нам відмовляють? Чиновники мовчать. Просто закінчилася оренда і все. Думаю, комусь іншому дуже треба це приміщення".
Департамент комунальної власності Києва встановив суму оренди для учасників конкурсу не менше ніж 700 тис. грн на місяць.
"Чиновникам треба частіше ходити в кінотеатри на українські фільми. Тоді їм буде легше виконувати свої посадові обов'язки, - говорить голова Держкіно Пилип Іллєнко. - Неприпустимо ставити для закладів культури економічні критерії вище, ніж оцінку культурного ефекту їхньої діяльності. Через таку політику ми тепер не маємо кінотеатру "Україна" (закрили 1 жовтня 2018 року. - Gazeta.ua) - місця історичного значення не тільки для кіно, а й для боротьби за незалежність України (4 вересня 1965-го на прем'єрі фільму "Тіні забутих предків" відбулася акція за участі Івана Дзюби, Василя Стуса та В'ячеслава Чорновола на знак протесту проти арештів українських інтелектуалів. - Gazeta.ua). Аналогічна історія з "Кінопанорамою" (закрили 1 жовтня 2018 року. - Gazeta.ua).
Ситуацію з кінотеатром "Київ" можна легко вирішити. Для цього треба виконувати норми чинного законодавства і норми договору. Має бути адекватна орендна плата, але не взяті зі стелі цифри . Бо інакше у нас у центрі міста ніколи не буде кінотеатрів. Навіть комерційних, які демонструють виключно американські блокбастери.
Кінотеатр "Київ" має продовжувати виконувати свою культурну місію. Треба зберегти цей майданчик для українського глядача і українського кіно".
"У 1990-ті роки відбувалася зачистка українського кіно. Нині це зачистка артхаусних кінотеатрів, - зазначає голова Спілки кінематографістів Сергій Тримбач. - "Україна" і "Кінопанорама" закриті, продані. На яких умовах? Який був термін збереження профільної діяльності? Які дії плануються з боку адміністрації? Відповідей немає.
Так само під загрозою Будинок вчителя і Будинок актора. Комерційні люди захоплюють будівлі культурних закладів.
Уявіть, щоб у центрі європейської столиці відбулося щось схоже. Щоб продали якийсь кінотеатр "Париж", умовно кажучи. І новий господар міг робити що завгодно. У Європі кінотеатрам, які показують національні фільми і мають виразне артхаусне спрямування, не збільшують орендну плату. Навпаки, держава додатково фінансує.
Треба зробити все, щоб зберегти культурницький профіль у центрі Києва - європейської столиці. А то наче ми у центрі глухої африканської провінції. Ми що, будемо просто спостерігати за цими африканськими пристрастями? Бо за рік у центрі Києва взагалі не буде нічого культурницького".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україну" замінили на "первісну Росію" - як фальсифікували "Тараса Бульбу"
На брифінгу 14 січня заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак заявив, що "цільове призначення будівлі - кінотеатр - збережеться. Кінотеатр розглядається виключно на умовах оренди, він є пам'яткою архітектури місцевого значення. Приватизувати його неможливо. Для приватизації необхідно кілька рішень Київської міськради. На сьогоднішній день місто розглядає виключно оренду кінотеатру. Жодного відчуження його не буде".
Коментарі