24 травня в "Beton Club" у Києві відбувся "Фольклорний вибух" ("Folk Explosion" - спільний виступ трьох гуртів, які працюють в жанрі world music, indie, jazz folk, post rock folk: Strikha project, OwamO і TaRUTA feat. Роман Коляда. Вокалістка гурту OwamO Любов Гук заряджала дравом п'яти пісень з репертуару гурту.
- Задум був дуже простий: об'єднати гурти, які якось - кожен по-своєму - інтерпретують фолк автентичний, і більш-менш серйозно ним займаються.
Як інтерпретує фолк ваш гурт?
- Не факт, що ми залишимся з фолком, але те, що він надихає - факт. Можливо, це вже більш моя суб'єктивна позиція - просто я у фолкові чую те, що називають образом. Співали ми 5 пісень. Ми їх фактично ніде не записуємо, попросту не маючи ресурсів для запису.
Тобто, музика - заняття суто для вас альтруїстичне.
- Щоб якісно записати хоча б одну пісню, потрібні гроші. Це реальна робота, зведення, мастерінг. А модель, в якій працює більшість молодих гуртів в Україні, принаймні, в Києві, виглядає приблизно так: половина учасників гурту ходить на якісь роботки (не музичні) і заробляє свої мінімуми на життя, а у вільний час і по ночах займаються улюбленою справою - тобто музикою. Мінімуму вистачає, припустимо. Але на запис грошей вже нема. Я спостерігала це майже у всіх молодих гуртах, безвідносно до якості продукту. Тобто, є реально круті музиканти, і всі вони в цій моделі волею-неволею. Тут менеджерська проблема. Музиканти є, музика є, менеджерів готових і таких, що можуть це вводити в якусь оплачувану систему, немає.
Фольклорні гурти перегукуються тематикою, бо черпають з одного джерела.
- Наші вкраїнські фолкові гурти часто заточені під world music та rock (hard, dark etc), під акустику доволі часто. Думаю, це ДахаБраха задала цей стиль по-справжньому на рівні і якісно, іноді під jazz, рідше під такі стилі як indie. Це загальні маркери, і вони більше про тенденції наявні свідчать ніж про реальний стан речей.. Фолк у нас люблять музиканти - це факт.
Які в тебе стосунки з власними піснями?
- До деяких любов після написання слабшає, будемо відверті. Але іноді знов спалахує. Все залежить від стану. Іноді пісня, з якою ти подумки не те, що попрощався, але нових відчуттів від неї не очікуєш, дуже дивує й прокачуює просто тому, що певної цієї миті так склалися зорі. У нас є пісня "Русалочки". Вона як "бастард" - не зовсім в нашій стилістиці, і це відчувається час від часу. Але іноді коли планети стають в рядочок - вона мене прокачує не гірше інших. А це головне.
Як ти слухача сприймаєш? Є відчуття взаємодії?
- Є, воно завжди є. Ми тільки починаємо знайомитися зі слухачами. Ми й самі слухачі, чого. Ми просто беремо ноту і слухаємо, і всіх ґречно запрошуємо послухати разом.
Червоне коло на твоїй білій сукні скидалося на мішень. Ти справді мішень мала на увазі?
- Це мале лого гурту "OwamO". Коли ми його розробляли, хотіли, щоб викликало багато асоціацій. Одна з асоціацій мішень, хоча це просто розімкнений круг, заточений в певну координатну сітку. Можна це і як мішень, звичайно, читати, а можна і як спіраль в центрі координатної сітки. Тут головне залишити глядачеві простір додумувати, дофантазовувати, що робить і наша музика. Ми залучаємо глядачів до співтворчості. Розімкнутий круг означає динаміку. Музика - це жива динаміка, а от координатна сітка - це граматична система, в яку так чи інакше заточена будь-яка форма, в тому числі й музична.




















Коментарі