Ексклюзиви
Четвер, 10 лютого 2011 18:31

Яценюк побачив у переслідуванні Матіос "чистий сталінізм"

Яценюк побачив у переслідуванні Матіос "чистий сталінізм"

Прокуратура не вбачає підстав для реагування на звернення народного депутата від Компартії Петра Цибенка стосовно справи Марії Матіос.

Про це вона повідомила у відповідь на офіційний запит лідера політичної партії "Фронт Змін" Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк звернувся до генерального прокурора з вимогою перевірити факти політичного переслідування Марії Матіос і в разі їхнього підтвердження вжити відповідних заходів. Лідер "Фронту Змін" вважає чистим сталінізмом переслідування української письменниці Марії Матіос, збір на неї "компромату" й намагання вилучити з обігу книгу Шевченківського лауреата, повідомляє прес-служба "Фронту Змін".

У відповіді на запит заступник Генерального прокурора України Євген Блажівський повідомив, що наприкінці листопада минулого року Петро Цибенко звернувся до Генпрокуратури щодо порушення кримінальної справи стосовно Марії Матіос у зв'язку з образливими порівняннями у книзі "Вирвані сторінки з автобіографії" обеліску на могилі Невідомого солдата в Парку вічної слави. Це звернення 2 грудня минулого року було спрямовано до Міністерства внутрішніх справ.

"Проте МВС не знайшло підстав для проведення перевірки та прийняття рішення, оскільки "викладені у зверненні обставини мають цивільно-правовий характер", і спрямувало його до прокуратури Печерського району Києва", - йдеться у повідомленні.

"За результатами розгляду звернення Цибенка П.С. прокурором Печерського району м.Києва народному депутату надано роз'яснення про те, що зазначені ним обставини мають цивільно-правовий характер та підлягають вирішенню в судовому порядку. За таких обставин підстав для вжиття заходів реагування не вбачається", - йдеться у відповіді заступника Генпрокурора.

"Якщо в МВС не побачили підстав для проведення перевірки, чому тоді співробітники львівської міліції за дорученням Генеральної прокуратури України розшукували пані Марію у видавництві "Піраміда"? Чому пізніше, за свідченнями очевидців, вже у січні працівник міліції в Печерському районі Києва розшукував письменницю в квартирі, яку родина Матіос колись винаймала? При цьому він показував колишнім сусідам розпорядження генпрокурора. Судячи з відповіді на мій депутатський запит, підстав для таких дій у міліціонерів не було", - підкреслив Арсеній Яценюк.

"Або прокуратура, м'яко кажучи, говорить неправду, або через розголос цієї справи просто намагається зберегти гарну міну за поганої гри", - зазначив він.

Зараз ви читаєте новину «Яценюк побачив у переслідуванні Матіос "чистий сталінізм"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 464
Голосування Який з українських музичних фестивалів цього літа ви вважаєте найкращим?
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Файне місто
  • Leopolis Jazz Fest
  • ZaxidFest
  • Джаз на Дніпрі
  • Бандерштат
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода