Новим проєктом художника, письменника, музиканта Івана Семесюка стало ютуб-шоу "Інструкція.ЮА" про українські ідентичності.
"Досі вважали, що все українське сільське - колоніальна оптика сприйняття. Зеленський створював це поле ще задовго до того, як став президентом. "95 квартал" - це пряма диверсія. Зневажають українство і вульгарно це артикулюють. Насправді за 30 років з'явилася настільки вже потужна сучасна урбаністична українська культура, що треба бути геть тупим, щоб цього не бачити і приколюватися з рогатих селюков. Люди, які не користуються українською мовою, вони тому й не знають, а що там в тій українській культурі відбувається. Заручники свого куту погляду", - говорить він.
За його словами, ми зберегли українську мову як основний інструмент.
"І Київ за 42 роки, які я тут живу, абсолютно змінився. Я народився фактично в "Новосібірскє". У звичайному руском городє. Хоча я ходив в українську школу. Але мовою спілкування була російська. Наші світи несумісні. Доведеться визнати. Тобто мови можуть бути поруч, але не співіснувати у проєкті. Тому що за цим абсолютно різні культурні коди. Україна повністю перейде на українську. Навіть Одеса", - зауважив Семесюк.
Він вважає, що є символи, які можуть об'єднати Україну.
"Але можуть продукуватися саме з україномовної культури. А російськомовна у нас фактично не виробляється. Це говорить про те, що російська мова функціонально тут помирає. Є лише копії московського маскульту, як Потап і Настя. Ще 5-10 років тому знайомі, котрі починали свій письменницький шлях, перші пару книжок російською видавали. Але це все втратило смисл. Будь-яка творча людина це відчуває", - наголосив письменник і музикант.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Русские" програли війну за символічний Київ
Досі немає українського Моргенштерна. І це проблема, переконаний Семесюк:
"Значить, потрібен якийсь український аналог. Скажімо, в українському стендапі на восьмому році війни почалися процеси переходу на державну мову. Подивився Андрія Щегеля, і це було смішно. Взагалі я майже не споживаю українського гумору, тому що він такий, що плакати хочеться частіше за все, кволий. А тут прямо вогонь. У найкращих традиціях американського стендапу, але при тому сама вібрація, ситуації, навколо котрих жарти – дуже українські. Такі речі мають статися ще у спорті. Це важливо. Людям хочеться мати героїв. У нас же люблять бокс і футбол. А боксерів реально українських топових ну просто нема. Тому що Усик і Ломаченко – ватани".
Повну версію розмови з Іваном Семесюком читайте в номері журналу "Країна" за 3 лютого.
Іван СЕМЕСЮК - співзасновник художнього напряму "жлоб-арт". 2016-го створив музичний гурт "Пирятин". Також учасник альт-фолк гурту Ukiez, в якому разом з колегами поєднує українські та атлантичні музичні традиції. Автор книжок "Щоденник Україножера", "Фаршрутка", "Еволюція або смерть! Пригоди павіана Томаса", "Нема чим робить", "Серце апачі". Для "Суспільного" відзняли 12 випусків "Інструкція.ЮА" - ютуб-шоу про українські ідентичності.
Коментарі