З 24 січня до 3 лютого у місті Парк-Сіті, штат Юта, проходив щорічний американський кінофестиваль незалежного кіно "Санденс". Протягом 10 днів відбулися прем'єри 121 повнометражного фільму з 33 країн світу. Gazeta.ua обрала п'ятірку найочікуваніших стрічок, які показали на "Санденсі".
1. "Звіт" (The Report)
Деніел Джонс – співробітник комітету з розвідки Сенату США. Впродовж 2009-2014 років керує розслідуванням тортур, які застосовувало ЦРУ в допитах підозрюваних у тероризмі після теракту 11 вересня 2001 року. Проаналізувавши наявні докази, Джонс доводить жорстокість, аморальність і неефективність методів допитів. Намагається оприлюднити результати розслідування, але стикається із протидією ЦРУ та Білого дому. На основі реальних подій.
"6700 сторінок скандального звіту про розслідування перетворилися на справжній політичний трилер, - пише оглядач The Atlantic Девід Сімс. – Герой цієї історії – не м'язистий солдат чи секретний агент, а скрупульозний, цілеспрямований слідчий з олівцем у руці. Він шукає моральну ясність у десятиріччі, сповненому збентеження і страху".
2. "Соловей" (The Nightingale)
1825 рік. Британська колонія Земля ван Дімена - тепер острів Тасманія, Австралія. Ірландська каторжниця Клер переслідує британського офіцера, винного у вбивстві її чоловіка й дитини. Дівчина наймає слідопита-аборигена, аби той допоміг їй вистежити кривдника і помститися за свою сім'ю.
"Фільм демонструє глибокий жах, зумовлений дикістю світу старого, що насправді не дуже відрізняється від світу нового, - пише оглядач The A.V. Club А.А. Дауд. - Це виснажливо брутальне кіно, яке нелегко висидіти до кінця. Але такий підхід виправданий, аби розповісти про дві загублені душі - жінку та корінного жителя. Вони повстають проти своїх кривдників і знаходять спорідненість у виживанні та стійкості. Вони майже буквально протистоять усьому світові, ворожому до жінок, не білих і всіх слабших".
3. "Райські пагорби" (Paradise Hills)
Одного ранку Ума прокидається на Райських пагорбах. Це елітний лікувальний заклад на ізольованому тропічному острові. Заможні родини відправляють сюди своїх дочок, щоб ті стали досконалими версіями себе. За допомогою косметичних процедур, гімнастики, дієт, курсів етикету та уроків вокалу пацієнтки позбуваються всіх фізичних та емоційних вад. Але незабаром Ума усвідомлює, що за всією місцевою красою приховується зловісний секрет. Дівчина вирішує втекти з Райських пагорбів.
"Ця дивна казка має вдосталь переконливих таємниць, - пише оглядач Slashfilm Бен Пірсон. - Та сьогодні особливо актуальна її головна думка. Це картина про те, як суспільство оцінює жінок. Про несприйняття статусу-кво. Про те, як не втратити індивідуальність".
4. "Будиночок" (The Lodge)
Дівчина Грейс і двоє її пасинків виявляються заблокованими у віддаленому сімейному зимовому будиночку через снігову бурю. Там їх починають тероризувати темні сили та демони минулого.
"Свідомо тихий і повільний, але змістовний аналіз складнощів материнства та віри, - пише оглядач The Playlist Джорджан Руімі. - Картина пропонує медитативне занурення у найтемніші закутки людської психіки, нашої вразливості й невпевненості в собі та у природу особистих страхів".
5. "Гарний, поганий, злий" (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
1969 рік. Мати-одиначка Елізабет Клопфер закохується в Теда Банді. Молодик здається їй красивим, розумним, люб'язним і харизматичним. Вона вважає їхні стосунки ідеальними. Та 1975 року Теда заарештовують і звинувачують у вбивствах десятків жінок. Елізабет не може повірити, що її коханий - один із наймасовіших серійних убивць в історії США. На основі реальних подій.
"Стрічка уникає легкої спокуси акцентувати на шок-контенті на користь більш філософського погляду на диявольського маніяка, - пише оглядач TheWrap Карлос Агілар. - Перед нами не так ілюстрація методів і збочень убивці, як розгляд наших власний пристрастей і нескінченного захоплення тими, хто знаходить нелюдське задоволення в жорстокості".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гаррісон Форд знявся у рекламі за $5,25 млн. Її покажуть під час фінального матчу з американського футболу
Гран-прі фестивалю цьогоріч узяла драма "Помилування" нігерійської режисерки Чиноньє Чукву.
Коментарі