2 500 людей побували у PinchukArtCentre у суботу, 19 травня. Тут відкрилися дві нові виставки. Показують 30 робіт індійського художника Аніша Капура та 5 картин харків'янина Павла Макова.
О 2-й дня під галереєю стояла черга у півсотні людей. Біля 6- вечора сягнула двох сотень.
"Підготовка до виставки тривала більше року. Стратегія нашої роботи полягає в тому, щоб демонструвати твори найцікавіших художників світу, які походять з різних регіонів і висловлюють різну філософію. Аніш Капур давно для нас був у модулі. Є одним із найдивовижніших митців сьогодення. Діяльність центру не зводиться до простої демонстрації робіт. Це ще підтримка молодих авторів і освіта. У рамках виставки буде відбуватися багато освітніх заходів. Регулярні сімейні неділі, де діти будуть безкоштовно вивчати творчість автора. Дискусії, на які будемо запрошувати відомих письменників, режисерів, дизайнерів. Ще зняли з Анішом Капуром фільм про його виставку, де він відповідає на наші питання. За тиждень його будуть показувати у центрі", - розповів Денис Казван, директор комунікацій фонду Віктора Пінчука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Українському домі виставили подарунки президентів
Вартість робіт Капура сягають $ 2,5 млн. Він народився в Індії, але вже 40 років живе в Лондоні.
"Аніш Капур - один із найскладніших художників із точки зору збору виставок. Всі роботи дуже важкі, великого розміру, об'ємні. Створювали спеціальний картонний макет PinchukArtCentre і відсилали його художнику. Він, вивчаючи розміри, геометрію, планував, які роботи хоче привезти в Київ. У його роботах переважно йдеться про співвідношення розміру, простору й кольору. Спеціально для цієї виставки Капур створив нову роботу — "Без назви". У Києві — це її світова прем'єра. Величезна металева куля, важить 11 тон, яка ніби розпирає кімнату. На другому поверсі цикл робіт із 12 скульптур - "Між лайном та архітектурою". Кожна вагою по 2 200 кг. І вони цільні, дуже крихкі, дуже важко було доставляти. Це унікальні скульптури, які за ескізами Капура комп'ютерна програма переклала в 3D креслення і спеціальний принтер з цементу це все відлив. Художник включив в процес машину-робота. Ця виставка не тільки нове мистецьке досягнення, а й серйозне випробування для нашої команди інсталяторів, яке вони успішно подолали", - зауважив Казван.
"Сприйняття світу у Капура зовсім інакше. Вражає. Бачить об'єм в плоскому і плоске в об'ємі. Всі його роботи – скло, метал, цемент – у одному напрямку. Це дуже важливо для художника. Вчора був тут, сьогодні прийшов і ще ходитиму", - зауважив відомий український рекламник Вадим Яценко.
Виставки харківського художника Павла Макова називається "Ковдра, город, башта, хрест, доля" й займає один зал на 5-му поверсі галереї.
"Хотів, щоб обов'язково були коло, хрест, паралелепіпед, прямокутник. Вважаю, що картина — це все таки передусім візуальне сприйняття, значення — другорядне. Можна скільки завгодно розповідати про смисли роботи, але якщо вона не приваблює — це пусте", - зазначив художник.
Коментарі
3