— Вулиці заполонили військові патрулі з собаками, побільшало поліції, — розповідає про італійську Венецію український режисер Мирослав Слабошпицький, 41 рік. Два дні був на 73-му Венеційському кінофестивалі.
— Незважаючи на озброєних людей, атмосфера в місті цілком дружня. Бачив вечірку на пляжі — піщаний берег, намет, а далі — море. Так там крутилися два карабінери, щоб ніхто сп'яну не втопився. Американець хотів з ними сфотографуватися. Не відмовились, хоч той був не зовсім тверезий. Багато молоді сплять коло фестивального палацу. Хочуть бути ближче до огорожі, щоб узяти автограф у знаменитостей.
Мирослав Слабошпицький розповідає про стрічку "Сафарі"австрійського режисера Ульриха Зайдля, 63 роки. На фестивалі її показували в позаконкурсній програмі.
— Заможні туристи приїхали до Африки на полювання. Обов'язково фотографуються із вбитими звірами, — розповідає про фільм. — Потім здирають шкуру. Є епізод, коли зачитують розцінки. Скажімо, застрелити антилопу коштує 800 євро, слона — 1800. Кадри вбивства тварин шокували глядачів. Багато хто виходив із зали. Хоча коли в українському селі ріжуть свиню — це видовище значно страшніше. Криваві сцени показані дуже коректно. Зайдль намагається зрозуміти, що змушує людей убивати і отримувати від цього задоволення. Що у головах і душах цих мисливців?
Тварин для фільму не вбивали, як це було в історичній драмі "Андрій Рубльов" російського режисера Андрія Тарковського. Тоді живцем спалили корову і зарізали коня.
Документальна картина "Аустерліц", яку в Німеччині зняв український режисер Сергій Лозниця, 52 роки, показує нацистські концтабори, які перетворили на музеї. Акцент зроблено на тому, що туристи в них поводяться, наче на веселих атракціонах.
— Ця стрічка Лозниці хоч і поза конкурсом, але в офіційній програмі. — продовжує Слабошпицький. — Тобто Венеційський кінофестиваль вважає фільм українського режисера одним із 25 найкращих у світі. Тому спрямовує на нього глядацьку увагу.
Коментарі