Пʼятниця, 18 грудня 2015 00:30

"Україна сама про себе не говорить"

"Україна сама про себе не говорить"
Фото: life.pravda.com.ua

— Ця війна іде за те, хто продасть світу правдивішу й переконливішу історію. І ми її навіть не починали варити. Всі ці 24 роки незалежності Україна не говорить сама про себе, — каже письменниця Оксана Забужко. 10 грудня вона зустрілася з читачами в Києві в рамках проекту "Бізнес-кредо". На виступ принесла французьку розмальовку для дітей. На ній зображена карта Європи з культурними пам'ятками різних країн.

— Тут Ейфелева вежа — показує карту Оксана Стефанівна. — Зрозуміло, бачить французьке дитятко, це — Франція. Трошки південніше італійський "чобіток" — на ньому Пізанська вежа. Трошки північніше — Колізей, далі великий і красивий млин, це Голландія. Поруч стирчить велика Берлінська телевежа. А ось тут, як було на середньовічних мапах "Тут водяться леви", — ростуть ялинки. Десь, починаючи від Чехії, вся Центральна і Східна Європа — це місце, де ростуть ялинки і катаються на лижах. Приблизно на рівні Одеси — сніговичок. І зразу за цією територією — Собор Васілія Блаженного і далі матрьошки. Зараз французькі дітки це розмальовуватимуть. І картина світу в них складатиметься відповідно до цієї мапи. І це стосується не тільки французів. Ось тут є відповідь на запитання: чому вони нас не розуміють. Тому що тут ростуть ялинки.

Зараз ви читаєте новину «"Україна сама про себе не говорить"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 160
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути