— Цікаво, чи буде міліція? — питає Ігор Грабович, 37 років, із програми "Аргумент-кіно", що на телеканалі "1+1".
Минулого понеділка у кіноклубі Києво-Могилянської академії показували стрічку режисера Елі Рота, 33 роки, заборонену в Україні до перегляду Міністерством культури.
Торік у Могилянці демонстрували інший заборонений фільм — "Країна мертвих" Джорджа Ромеро, 65 років. Міліція тоді вилучила касету і склала протокол. Цього разу правоохоронці не прийшли.
— Диск англійською мовою, — попереджає директор клубу Ольга Брюховецька, 29 років. — Бажаю приємного перегляду.
Пані Ольга вважає фільми жахів навіть корисними для психіки. Вона жартує, що проїзд у ранковій електричці травматичніший за стрічку Рота.
Перший страшний момент з"являється за півгодини після початку: дівчині металевими щипцями відрізають палець. Іще через 30 хвилин хлопцеві відтинають півдолоні.
Із зали виходять дві дівчини.
Мені тепер треба два дні, щоб відійти
— Фу, дурна страшилка. Нічого цікавого, — каже студентка філософського факультету Національного університету імені Тараса Шевченка Лариса Поліщук, 20 років.
— Мені тепер треба два дні, щоб відійти, — відгукується її подруга Аліна Зазимко, 22 роки, менеджер із продажу. — Після цього потрібно буде мультиків надивитися...
— Я не розумію, чому стільки галасу довкола цього фільму, — дивується Ігор Грабович. — Абсолютно стандартне кіно — класична історія становлення героя.
Кінокритик прийшов на перегляд у червоному светрику, зі значком БЮТу.
— За кількістю трупів цій стрічці далеко до російського блокбастера "Полювання на піраній", який невдовзі йтиме у кінотеатрах. Я впевнена, що його ніхто на заборонить, — каже Брюховецька.
Їй заперечує студент, Павло:
— Не кожен може вирішити: готова його психіка таке сприйняти чи ні. Особливо коли йдеться про неповнолітніх.
— Радянське минуле уже відійшло! — підсміюється пані Ольга. — Пора привчитися усе вирішувати самостійно!
Коментарі