четвер, 14 вересня 2006 18:52

Сім фільмів у одному

  Кадр із короткометражки Каті Лунд у фільмі ”Невидимі діти”
Кадр із короткометражки Каті Лунд у фільмі ”Невидимі діти”

"Людей треба примушувати сміятися, інакше їх і на аркані в кінотеатр не затягнеш", — вважає серб Емір Кустуріца, 52 роки. Він — один із семи режисерів політичного фільму "Невидимі діти". Стрічка складається із семи короткометражок і розповідає про тяжке життя дітей у різних країнах.

Короткометражку про дітей у Сербії та Чорногорії зняв Емір Кустуріца. У фільмі є все — жарти, пісні, танці, наречена, що падає в труну, індик та футбол. Картина розповідає історію хлопчика-цигана у виправній колонії.

— Життя — не така серйозна і складна штука, як усім здається, — каже режисер. — Головна мета моїх фільмів — допомогти глядачеві подивитися на життя веселіше. Я депресивна людина. Так хочеться хоч комусь допомогти позбавитися сумних думок.

49-річний американець Спайк Лі у своїй короткометражці питає, хто винний, що діти хворіють на СНІД. І відповідає: дорослі.

Героїня стрічки — дівчина з Нью-Йорка на ім"я Бланка. Вона щодня ходить до школи і проводить час у розвагах. Їй не заважає та убогість, у якій вона живе разом з батьками. Звичний розклад її життя порушується візитами до лікаря через постійне нездужання. Випадково дівчина дізнається, що заражена СНІДом від батьків-наркоманів.

Наречена падає в труну

60-річний китаєць Джон Ву, відомий своїми кривавими бойовиками, зняв сентиментальну історію про важку долю двох дівчат. Одна живе у достатку і цілими днями грає на білому роялі. Друга продає квіти на вулиці.

Британський режисер Рідлі Скотт, 69 років, не поділяє дітей і дорослих на два табори. Він тонко натякає, що проблеми в усіх однакові. Його герой — фотокореспондент, що ніяк не може прийти до тями від емоційного потрясіння на війні. Він подумки повертається в дитинство.

Історія Мехді Шаріфа із Африки, 54 роки, — про 12-річного хлопчика, що приєднався до армії борців за волю.

54-річна Катя Лунд із Бразилії розповідає про один день із життя двох дітей міста Сан-Паулу. Їхні скарби — порожні консервні бляшанки, викинуті дошки і цвяхи. Вони мріють вибитися із злиднів. Та чи вдасться їм піднятись із дна?

Стефано Венерузо з Італії розповість історію неаполітанського хлопчика, що дивним дивом живе між злочином і грою.

Режисери короткометражок не спілкувалися між собою під час зйомок. Весь фільм вони побачили на торішньому Венеціанському кінофестивалі. Цього тижня стрічку покажуть в українських кінотеатрах. Усі прибутки від показів віддадуть фондові допомоги малозабезпеченим дітям.

Зараз ви читаєте новину «Сім фільмів у одному». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути