У львівському клубі "Культ" українські та російські поети змагалися в конкурсі на краще читання віршів.
Такі поетичні турніри називають слемами. Україну представляли Сергій Жадан, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Світлана Поваляєва та Ілля Стронговський. Росію — Герман Лукомніков, Андрій Родіонов, Анна Русс, Данило Файзов та Аркадій Штипель. Кращому читцю київський журнал "Шо" й московський "Крокодил" обіцяли $500 премії.
Публіку до клубу пускають неохоче: столики замовили наперед, а стояти в залі не можна. Організатори розкладають книжки.
— Родионова — по 60, Русс по десятке продавайте, раскупят! — запально радить москвич Данило Файзов, 29 років.
— Так на билет в Москву заработаешь, — жартує киянин Олександр Кабанов, 39 років.
Поетичний зміст та артистизм учасника слему оцінюють за п"ятибальною шкалою. Тому відвідувачам роздають цифри — від одиниці до п"ятірки. Першим на сцену виходить Сергій Жадан.
— Наш слем присвячений річниці смерті Кобзаря й смерті поезії загалом, — Сергій має прочитати вірша за три хвилини. Але не вкладається в час. І його штрафують на два бали.
Дмитро Лазуткін першим починає лихословити: "Хто спи...ив крейду?". Світлана Поваляєва в червоній кофтині випростовує вгору руку з чорним налокітником і пронизливо перепитує: "Хто спи...ив крейду?". Публіка реагує мляво, лише росіяни задоволено гигочуть.
44-річний опасистий Герман Лукомніков перед виступом поправляє кудлате волосся й високо підтягує чорні штани. Він схожий на лева Боніфація з мультика Федора Хитрука. З лівої кишені Лукомніков виймає складений рудий аркуш.
— Бог — художник, Бог — поэт, Я — Его автопортрет, — читає задоволено.
Глядачі ставлять Лукомнікову найбільше балів. Інші поети матюкаються зі сцени.
— Куплю на эти деньги принтер-сканер-копир, — каже Герман. — Чтобы стихи тиражировать. Ну, если останутся деньги после фуршета.
Наступний українсько-російський слем пройде 14 березня в московському клубі "Білінгва".
Коментарі