Кубанський козачий хор виступив у київському палаці "Україна" минулого тижня. Колектив святкував 195-річчя. Іноді його називають "придворним хором" російського президента Володимира Путіна. Той часто запрошує хористів на свою державну дачу "Бочаров ручей" під Сочі.
— Путін зупиняється в дачі N1, а є ще дві. За нами висилає літак. Їдемо колективом із 20–30 осіб. Путін дуже любить українські пісні — "Два кольори" та "Ясени". Іноді підспівує лише губами, завжди аплодує, — розповідає перед концертом одна з танцівниць. — На фуршети не лишаємося — відспівали і поїхали. Дача — кам"яна махіна на два поверхи. Із вікон видно Чорне море. На другому поверсі Путін ставить столи і стільці з червоного дерева для фуршету. А на першому — кінозала і кімнати охоронців.
— Ще ми поздоровляли з днем народження екс-канслера Німеччини Герхарда Шредера та Бориса Єльцина, — додає чорнявий парубок. — У Санкт-Петербурзі виступали на саміті "великої вісімки". Але з політиками не спілкувалися.
Художній керівник хору, 68-річний Віктор Захарченко, — радник Путіна з питань культури. Каже, політикою теж цікавиться.
На Кубані живуть нащадки українських запорожців
— У конфлікті за півострів Тузла ми були за Росію. Я б хотів, щоб побудували міст між Тузлою і Росією.
68-річний посол Росії Віктор Черномирдін через помічника передав у палац "Україна" букет рожевих троянд і білих жоржин. Менший букет — від 56-річного прем"єр-міністра України Віктора Януковича — винесли на сцену перед концертом. Виступ хору почався гімном Кубані. Але люди не підвелися.
— Забули об"явити, що це гімн нашого краю, — шкодує Захарченко.
У коридорі перед дзеркалом хлопець-танцівник малює олівцем вуса.
— У хорі багато вусанів, — каже не відриваючись. — А я вусів не ношу, тому кожен раз малюю, — одягає синю черкеску і йде на сцену.
Костюми хористи шиють на Краснодарському комбінаті народного одягу. А червоно-чорні вишиванки замовляють у київської вишивальниці по 1700 грн. Одне вбрання коштує до тисячі доларів.
Біля входу на сцену прикріплений листок. Назви українських пісень на ньому записані російськими літерами.
— Це для артистів, що не розуміють української, — пояснює солістка Тетяна Бочтарьова, 43 роки. — Але таких у нас мало. Адже на Кубані живуть нащадки українських запорожців. По нашому — хохли, — каже українською з легким російським акцентом. — Ми не розмовляємо українською, а балакаємо: півслова — українське, пів — російське, — сміється. — Співаємо "Ніч яка місячна", "Стоїть гора високая". А про хіт "Я козачка твоя" Раїси Кириченко в нас кажуть, що це народна кубанська пісня.
За концерт у Києві кожен із 147 артистів отримав менш як 100 грн.
Коментарі