Ексклюзиви
Четвер, 27 вересня 2007 18:23

Проводитимуть конкурс імені Солов"яненка

Концерт пам"яті тенора Анатолія Солов"яненка відбувся в Національній опері. 30 липня 1999-го співак помер від серцевого нападу. 25 вересня Анатолію Солов"яненку виповнилося б 75 років.

У залі Нацопери аншлаг. У партері перемовляються заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко та радник президента Микола Жулинський. Концерт розпочинається з 15-хвилинним запізненням, щойно місця в партері займає міністр економіки Анатолій Кінах з дружиною Мариною.

У залі сидять двоє синів покійного 40-річний Андрій і Анатолій, 30 років, та їхня мати Світлана Дмитрівна.

— Батько був єдиним безпартійним українцем, удостоєним Ленінської премії, — згадує Анатолій Солов"яненко. — Із кожних гастролей п"ятсот чи тисячу доларів передавав на будівництво церкви в Козині під Києвом. Сам утримував дитячу музичну школу в селі Мар"янівка, на батьківщині співака Івана Козловського.

Анатолій Солов"яненко-молодший працює режисером у Нацопері. Бізнесмен Андрій Солов" яненко приїхав на кілька днів до України з Канади. Він живе там із 1991-го.

Із кожних гастролей тисячу доларів передавав на будівництво церкви

— Виїхав за день до путчу, — розповідає Андрій із легким акцентом. — Працював перекладачем, менеджером. Сьогодні співвласник компанії, де працює 12 людей. Дружина з 15-місячною дитиною лишилися в Канаді. За два місяці до смерті батько приїжджав до мене. Я допомагав йому готувати у Канаді концерт.

На сцену проектують чорно-білу хроніку 1960-х, на ній Анатолій Солов"яненко виконує пісню "О соле міо" у телепрограмі "Голубой огонек". 43-річний віце-прем"єр Дмитро Табачник каже, що в Києві щодва роки проводитимуть міжнародний конкурс вокалістів імені Солов"яненка. А всі записи співака оцифрують.

В антракті 70-річний поет та екс-нардеп Іван Драч прогулюється у фойє.

— Ми з Анатолієм Солов"яненком з 1968-го по 1985 рік були сусідами, — розповідає він. — Я жив на вул. Суворова, 3, а він — на вул. Суворова, 5. Моя дружина Марія приятелювала з його жінкою Світланою. Ми багато говорили про Італію. Це була перша зарубіжна країна, до якої я потрапив. Анатолій Борисович навчався там, співав, знав італійську мову. Солов"яненко був дуже організованою людиною. Залізно дотримувався розпорядку дня. Коли я дозволяв собі розслабитися, нагадував собі: "Треба жити, як Солов"яненко".

На концерті виступила прима Віденської опери Вікторія Лук"янець. Соліст московського Большого театру Зураб Соткілава виконав "Дивлюсь я на небо". Коли співає тенор Володимир Гришко, у залі дзвонять чотири мобілки.

Зараз ви читаєте новину «Проводитимуть конкурс імені Солов"яненка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4411
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути