— На Донбасі ми воюємо не для того, щоб малювати війну. А щоб займатися мистецтвом. Усі роботи виставки — відгук на події в країні. Хоч тут нема жодної картини, яка буквально ілюструє їх. Проблема в тому, що культура в Україні перебуває в становищі паралімпійців. Коли Ігри — їх відправляють завоювати "медальку". А щоб проїхатися по вулиці — добирайтесь, як можете, — каже художник 56-річний Олег Тістол.
У столичній галереї "Арт Юкрейн" відкрилася виставка "Раймузей". Показують роботи Миколи Маценка, Романа Мініна й Олега Тістола.
— В Україні немає Музею сучасного мистецтва. Наша ідея — створити подібні в кожному райцентрі. Організувалися. Бо якщо хочеш змін, треба самому щось робити. Приклад такої людини — художник Юрій Пікуль. В лютому 2014-го під час розстрілів був на Майдані. Потім ішов у майстерню і малював пейзажі. Не кричить на кожному кроці, що був на барикадах. У цьому наша культурність і цивілізованість. Майдан допоміг запустити незворотні зміни в суспільстві. Але митці мають свободу вираження вже 25 років. Цензури немає. Проблема завжди — у фінансуванні, — продовжує Олег Тістол.
У центрі експозиції його автопортрет "Щастя в праці". Зобразив себе з булавою в одній руці і шпателем у другій.
— Хотів показати велич і скруту художників. Ми — люди майбутнього. Відомими стаємо завдяки своїм роботам. Але становище скрутне. Соціально ми — ніхто, а в світі культури важимо багато. Булава — символ того, що ми самі собі влада. Шпатель — щоб показати важкість роботи. Картину намалював на чотирьох полотнах. Так її легше перевозити.
2013-го роботу Олега Тістола "Розмальовка" продали на лондонському аукціоні "Філіпс" за 1,45 млн грн.
Виставка "Раймузей" триватиме в галереї "Арт Юкрейн" до 26 березня.
Коментарі