середа, 15 жовтня 2008 19:15

Полежака написав вірш

  Поет Артем Полежака більше витрачає на дорогу і пиво, ніж заробляє на слемах
Поет Артем Полежака більше витрачає на дорогу і пиво, ніж заробляє на слемах

"Хочу змінити роботу", — каже харківський поет-слемер Артем Полежака, 32 роки, біля "МакДональдза" в столичній Дарниці. — У Києві роблю дизайн меблів на замовлення.

У вересні Полежака брав участь у турнірі слемерів у Донецьку.

— Зібралися в клубі "Ганджубас". Переміг донеччанин Олександр Демченко. Публіці сподобалися вірші "Про дядю Ріната": "Кожен ларьок і — як би деякі не хотіли — кожен під"їзд і гральні автомати є частиною його тіла — частиною дяді Ріната",— цитує вірш Демченка. — "Все, що у цьому місті коїться, контролює і тр...хає дядя Рінат".

Лайливе слово Полежака промовляє тихо.

— У моїх віршах є нецензурна лексика. "Я хренів, червонів, зеленів і синів, почував себе загнаним вовком", — цитує свою поезію "Клава". — Треба вміти ставити матюки на свої місця. Багато похабєні у віршах робить їх неприродними. Таких слемерів проганяють зі сцени.

Свої тексти Полежака виставляє на літературному сайті "Рожевий слоник". Каже, друкувати збірку не збирається, бо тексти — декламаторські. Але наступного року хоче записати аудіодиск.

На фестивалі "День незалежності з Махном" у місті Гуляйполе в Запорізькій області Полежаці заборонили брати участь у слем-змаганнях.

— Боялися, що переможу. Думали, Полежака завжди перемагає. Насправді я став першим лише в двох конкурсах. Завжди виходжу у фінал, а там туплю й програю. У Гуляйполі перемогла дівчина з Білорусі Настя Мацевич. В українських слемах постійно перемагають білоруси.

Скаржиться, що більше витрачає на дорогу й пиво, ніж виграє.

— Раз отримав 300 грн. На харківському чемпіонаті ставка зросла до 2000 гривень. Але виграла гроші інша людина.

— Немає значення, у скількох слемах перемагав Полежака. Він артистичний, — каже 42-річний письменник Сергій Пантюк. — Як зникне слем, Полежака перекваліфікується у нормального поета. Йому 32. До 40-ка може видати вісім книжок, якщо захоче. Слемерський рух — явище минуче. Доки воно нове — ударне. Це як порнографія, яку в 1990-х показували на перших каналах. А нині не видно ніде.

Слем — це літературний турнір, під час якого декламують вірші. При цьому використовують епатаж, провокацію. В Україні з 2006-го чемпіонати зі слему організовує мистецьке об"єднання "Остання барикада". У змаганнях беруть участь 10–20 поетів. Вони тричі декламують їх по 3 хв. безперервно. Оцінки виставляє випадкове журі, яке обирають серед глядачів.

Зараз ви читаєте новину «Полежака написав вірш». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути