7 вересня у столичній галереї "АВС-арт" відкрили виставку живопису львівського художника Олега Мінька. Видали альбом "Живопис як молитва", де вперше зібрали його графічні й малярські твори від 1960-х.
— 1943-го до ніг маленького Олега гепнувся снаряд і не розірвався, — каже Світлана Єременко, автор тексту в альбомі. — Його батько обережно переклав снаряд у ковдру і виніс. За кілька хвилин у хаті повилітали шибки від вибуху на городі. Мабуть, Олег вижив, щоб ми мали геніального художника.
Про Олега Мінька кажуть, що він не розміняв талант на дрібне підлабузництво.
— У 1960-х я не ховав своїх робіт, хоч це був протест проти соцреалізму, — каже 72-річний Олег Мінько. — Був під ковпаком КДБ, за мною стежили. 10 років не малював узагалі. У 1980-х почав із реалістичніших картин, потім знову повернувся до себе. Часто закидають, що мої роботи сумні. Вони спонукають думати, а думки — про те, що людині болить.
Його стиль називають "слов"янською гілкою" експресіонізму. Учився у класиків — художників Романа Сельського і Карла Звіринського. Його однокурсниками були Іван Марчук, Любомир Медвідь, Роман Петрук. Марчук прийшов на виставку. Увесь вечір у нього дзвонить мобільний піснею "Ой, у вишневому садочку".
Степан Давимука має в колекції 20 робіт Мінька
Депутат-"бютівець" Степан Давимука, 63 роки, має в колекції 20 робіт Олега Мінька. Знайомий із художником із кінця 1960-х.
— Його місячні пейзажі — це чудо: золотисте сяйво, чуттєва майстерність. У пізніших, абстрактних картинах, закладена візантійська мудрість. Але жінки до них критично ставляться.
— Тато замкнений у своїй шкарлупці, — розказує донька художника Ірина Муращик, 49 років. — Часто сидить у кріслі. Питаю: "Чому не працюєш?". Він: "Я працюю постійно". У Веласкеса колись запитали: "Як ви зробили цей портрет так швидко і так досконало?". Відповів: "Я малював усе життя і три дні". Батько може за день видати полотно, а через місяць починає домальовувати. Ніколи собою не задоволений.
Альбом коштує 600 грн. Нові роботи — від $5 тис. Реалістичні полотна, каже автор, не продаються.
Коментарі