Прорвало дамбу Київської ГЕС. Потоп спричинив екологічну катастрофу. Донецька і Луганська області об'єдналися. Новоутвореною державою керує парламент — "Рада Олігархів".
Голосують за вхід до складу Росії. У Москві править імператор Олександр Олександрович Крутов.
Таке недалеке майбутнє України зобразив у фантастичному бойовику "Нічия земля" письменник із Дніпра Ян Валетов, 53 роки. Написав книжку 2005-го. Називає свій твір романом-попередженням.
— На батьківщині мене надрукували вперше. Багато українських і російських видавництв "Нічию землю" відштовхнули. Казали, що "Східна республіка" на Донбасі — це фантазії. Не вірили в монархічні закидони хазяїна Кремля. Не хотіли ображати сусіда. Росіяни вбачали в Крутові натяк на Путіна, а війну з Грузією вважали неможливою. У книжці я її пророкую за три роки до російської окупації Південної Осетії, — розповідає Ян Валетов.
У романі дев'ять західних областей України утворили конфедерацію на чолі з гетьманом Стецьківим. Центральна частина країни заражена радіацією. Стала зоною спільного впливу Європи та Росії, або ж Нічиєю землею. Звідти евакуювали людей, закрили кордони. Пізніше в зону почали завозити в'язнів з сусідніх країн.
Головний герой — колишній радянський розвідник Михайло. На замовлення терористів дістає берилій — речовину, яку використовують для виготовлення ядерної зброї. За це має отримати гуманітарну допомогу для жителів Нічиєї землі.
— У творі описую "розпил" можновладцями ласих шматочків української економіки. Читачеві варто згадати, як олігархи побудували величезні імперії навколо газу, енергетики. Їх частково підтримувала і фінансувала Москва. Я це знаю, бо деякий час працював в енергетиці, коли займався бізнесом. У "Нічиїй землі" багато деталей, які будуть зрозумілі тільки обізнаним із політичною грою за лаштунками. Їх можна сприймати як вигадку автора — це право читача. Епіграф твору: "Моїй країні, якій я бажаю іншої долі", — говорить письменник.
Роман у двох книгах "Нічия земля" вийшов у харківському видавництві "Фоліо". У книгарнях коштує 354 грн.
Коментарі