Ексклюзиви
понеділок, 09 січня 2006 16:27

Між "Р.Е.П.ом" і "Бурьонкою"

У Центрі сучасного мистецтва в Києві відкрилася виставка "Інтервенція". 20  художників з групи "Р.Е.П." (Революційний експериментальний простір) показали на ній не свої полотна, а відео.

Прес-конференцію "Р.Е.П." запланували на 17.00. Але ще впродовж півгодини керівник центру Юрій Онух, 51 рік, грів чай, кудись телефонував, покусуючи дужку окулярів, що висіли на червоному шнурочку. В залі нудилося лише двоє: кореспондент "ГПУ" та якийсь фотограф. П"ятеро "репівців" жартували: це перша в їхньому житті "пресуха", коли в президії більше людей, аніж у залі.

У групу митці об"єдналися під час помаранчевої революції.

— "Р.Е.П." — найяскравіше мистецьке явище цього року, — врешті заговорив Онух. — Художник Арсен Савадов колись мені докоряв: "У Центрі нема молодих митців". А ця генерація вже конкурує зі старшими!

Відсутність журналістів Онух пояснив погодою. Художники розповіли про свої роботи.

— Це комічне відео, — пояснив Микита Кадан, 23 роки. — 7 листопада, коли комуністи билися з унсовцями, ми, в респіраторах та дощовиках, також вийшли на Майдан — з гаслами "За мистецтво пасть парвьом!" та "Вимагаємо жертв!" Бабця, що розмовляла українською, почала дорікати нам, що краще було винести портрети Шевченка, Леніна, Гастелло, Матросова та Ісуса Христа. Спочатку вона проказувала це речитативом, а тоді почала римувати закінчення довгих речень, — розреготався Микита.

7 листопада вийшли на Майдан з гаслами "За мистецтво пасть парвьом!"

— Я також влилася в комуністичну колону. Та якась бабуся мало не порішила мене плакатом з портретом Симоненка, — долучилася до бесіди Жанна Кадирова, 24 роки.

Я її впізнала. Це була дівчина, яка 1 грудня на сцені Палацу "Україна" скинула светрика на концерті Еміра Кустуріци. Так і стояла перед публікою голою до пояса. На виставку Жанна прийшла в тому самому червоному светрикові.

Художники розповіли, що не можуть прогодуватися мистецтвом. Кадирова робить рекламу для пива "Рогань" і "Бурьонки", з якої в телевізорі злітають чорні плями. А Лада Наконечна, 24 роки, заробляла дизайном квартир.

Виставка відкрилася о 19-й. На столику стояли  пластикові стаканчики з шампанським. Презентація розпочалася "Фаст-артом" — відео молодих художників, які в Коктебелі малювали "картини" на аркушах з альбомів і продавали, як фастфуд, за ціною гамбургера.

Виставка триватиме до 18 грудня. Вхід вільний.

Зараз ви читаєте новину «Між "Р.Е.П.ом" і "Бурьонкою"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути