У Будинку кіно показали шість українських фільмів, що в різні роки перемагали на міжнародних конкурсах.
— За 15 років призи отримали 30–40 наших фільмів, за останні п"ять — зо 20, — підрахував Алік Шпилюк, 48 років, з журналу "KINO-КОЛО". — Для показу ми вибрали найяскравіші.
11-хвилинна стрічка Ігоря Миленка, 45 років, "Похмурий ранок" 1992-го отримала гран-прі у Братиславі. Миленко зараз більше відомий як композитор, що пише музику для кіно. У червні в Києві показали коротрометражку "Ім"я" з Богданом Ступкою у головній ролі, для якої він працював як композитор.
Лауреат Канн нарешті захистив диплом
"Русалонька" Володимира Тихого, 36 років, 1997-го отримала гран-прі на фестивалі "Альтернатива" в Румунії. У фільмі Руслана Писанка зіграла дівчину, до якої залицяється парубок. Тарас Томенко зі стрічкою "Тир" 2001-го виборов приз за найкращу короткометражку на Берлінале. Зараз він — у Польщі, стажується у режисера Кшиштофа Зануссі.
16-хвилинну "TELEГУ" Андрія Гунішева, Дмитра Тяжлова і Сергія Шахворостова 2003-го відзначили в німецькому Обергаузені. У фільмі йдеться, зокрема, про страйки шахтарів у Києві.
На показ свого фільму "Подорожні" режисер Ігор Стрембіцький, 33 роки, прийшов із дружиною Наталею Конончук, 26 років, яка написала до стрічки сценарій. Отримавши 2005-го у Каннах "Золоту пальмову гілку", "Подорожні" потім іще побували на 30 міжнародних кінофестивалях. А сам лауреат Канн нарешті недавно захистив диплом у Київському театральному інституті.
Пластиліновий мультфільм "Злидні" Степана Коваля, 41 рік, 12–17 червня на Загребському фестивалі отримав особливу відзнаку журі. Дебютував Коваль стрічкою "Ішов трамвай N9". 2003-го цей мультфільм виборов "Срібного ведмедя" на Берлінському кінофестивалі.
— Зараз чекаю на замовлення і працюю над новим мультиком, — розповів "ГПУ" режисер. — Робоча назва — "Хочеться бути твердим".
Коментарі