
9 червня в Національному художньому музеї відкрилася виставка "Міфи і реалії колекції АТ "Градобанк". На ній виставили 12 картин із колекції "Градобанку", який збанкрутував 2000-го.
— 1996-го "Градобанк" взяв 5-мільйонний кредит у Національному банку під заставу колекції мистецьких творів, — розповідає заступник директора з економічних питань музею Микола Скиба, 30 років. — Банк ліквідували, бо не сплатив кредит. 785 картин, здані під заставу, Верховна Рада визнала національним надбанням і передала на зберігання до нашого музею.
На рахунок Нацбанку музей перерахував 9 млн грн за картини. За це 2004-го отримав 72 картини. Решта зберігаються на монетному дворі Нацбанку. Щоб їх повернути, музей звернувся до київської прокуратури. Усю колекцію оцінюють у $5 млн.
— Їхні приміщення не підходять для зберігання картин. Там можна зберігати тільки гроші. Ми за тиждень провели перепис усіх картин. Сховище опечатали, та за кілька днів працівники банку пломбу зірвали і почали робити ремонт. Картини не віддають, бо керівництво Нацбанку вішає їх у своїх кабінетах.
Картини, передані до музею, датують XVIII–XX ст.
— Під час експертиз ми встановили, що більшість творів не відповідають заявленому авторству, — розповідає головний зберігач музейної колекції 33-річна Юлія Литвинець. — Після хіміко-технологічного аналізу і мистецтвознавчої експертизи стало відомо, що сім графічних робіт, які начебто написав Тарас Шевченко, належать пензлю невідомого художника початку XX століття. У картині Олександра Архипенка "Оголена" виявили синтетичні волокна, а в олійній фарбі — домішки акрилу. Цього в XIX столітті бути не могло.
Найдорожче оцінюють "Портрет Віри Дитятиної" київського художника Олександра Мурашка, написаний 1910-го.
— Ця картина — найголовніша у творчості Мурашка. Він показував її на виставці в Мюнхені. Тамтешні критики її хвалили. Художник подарував її письменникові Семенові Скляренку, а той продав колекціонерам.
Колишній власник колекції, екс-президент і засновник "Градобанку" 52-річний Віктор Жердицький на відкриття виставки не прийшов. Він чотири роки відсидів у німецькій в"язниці за підозрою у привласненні 86 млн німецьких марок. Тепер живе і працює у Києві.
Коментарі
Цитата: Найвідоміші (фільми) - "Комісари", "Як гартувалася сталь" та "Овід". ...Мда, самі назви чого варті.
Ось витяг з вікі: Події фільму "Комісари" розгортаються у 1921 році. Комуністична партія відсилає своїх найдосвідченіших членів на курси комісарів - учитися господарювати, будувати державу робітників та селян.
Ну, яку державу будували комісари на протязі 70 років і що комісари будують зараз відомо всім. Не дивно, що серед шанувальників співця комісарських "дєл" такі особи, як Табачник та Попов.
Великий режиссёр великого кино.Овод это шедевр навсегда. Светлая память.
боган , сергей и рита --- илХ РОДИЛИ ЧЕРЕЗ ЖОПУ и вы етих шедевров нэ сматрели !!!!!!!!!!--- или ВАС ТРОИХ РОДИЛИ ----- ЧЕРЕЗ ЖОПУ !!!!!!!!!!!!!!!!
Эти фильмы , -- ну которые, как бы, самые известные --- однозначно нэ шэдэвры ( ну для тех -- хто их видел), поэтому нэ понятно --- а шо там за событие . и хто там помёр ? ---- по понятиям --- обычный коммунячный фуфломёт?????? ИЛИ...????,--- як кажуть у Одессе ??????????
А я вiд режисерiв чув про нього геть не гарнi речi
...а... ---Я просто дывывся, ну ци , ну як бы саказать ,ну-- хфильмы !...
Справжнiй ГЕРОЙ Украiни!!!
Мащенко-это герой своей Эпохи! Вечная память МАСТЕРУ!
ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ВЕЛИКОМУ И СВЕТЛОМУ М А Щ Е Н К О Н. П.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Народ спец. службы Путина создала базу данных про любого жителя России а также Украины и некоторых других стран СНГ. Там есть все о нас с вам: Характеристики,фото и видео, личная переписка, адреса и телефоны, смс и многое другое и это все в открытом доступе! Не верите вот сам посмотрите, вот ссылка - zipurl.me/vpoisko
Ну и хорошо, ну и классно. Не потеряемся. Я не мафиози и не олигарх, и не мошенник, чего мне волноваться