Ексклюзиви
Вівторок, 09 березня 2010 19:05

Фільм про саперів отримав шість "Оскарів"

Найкращим фільмом Американська кіноакадемія визнала стрічку "Повелитель бурі" американської режисерки Кетрін Біґелоу, 58 років. Картина про війну в Іраку отримала шість статуеток. Церемонія нагородження відбулася 7 березня в Лос-Анджелесі.

— Фільми "Аватар", "Повелитель бурі" і "Безславні виродки" в сумі були номіновані 26 разів. Усе це стрічки про війну. Це показово для Америки, — говорить столичний кінокритик Олексій Радинський, 25 років. — Не знаю, чому назву фільму-переможця переклали "Повелитель бурі". Насправді вона перекладається "Скриня болю". Це фраза із жаргону американських саперів. Так кажуть, коли вибухає бомба, й у сапера стається больовий шок. Стрічка не схожа на фільми про супергероїв. Головний персонаж — сапер, звичайний чоловік. Його дістало сімейне життя, і він їде на війну. Наприкінці повертається до Іраку. Війна стає для нього наркотиком.

Сценарист Марк Боал 2004-го кілька місяців жив у Іраку. Виїжджав на операції із загоном саперів. За сценарій до фільму йому також дали статуетку.

Режисер Кетрін Біґелоу зняла фільм за $11 млн.

— Малий бюджет інколи змушує бути винахідливішим. У стрічці немає акторів-суперзірок. Фільм знімали в Йорданії, це теж зменшило його вартість. Але вулиці Багдада відтворені реалістично, — каже критик.

Кетрін Біґелоу — перша жінка-режисер, яка здобула "Оскар". Фільм її екс-чоловіка режисера Джеймса Камерона "Аватар" також номінували на дев"ять "Оскарів". Проте він отримав три статуетки — за спецефекти як художник-постановник та оператор.

— Дехто вважає, що "Аватар" обійшли серйозними нагородами. Приз за кращу операторську роботу ніколи не був другорядним. Основне у цьому фільмі – новітні технології. Та лише їх замало, коли поряд є глибші твори. "Аватар" – гарна казка з гарною мораллю. Але вона нічого нового не каже людству, — каже Володимир Войтенко, 50 років.

Хвалить роботу  австрійського актора Крістофа Вальца у стрічці "Безславні виродки". За неї він отримав статуетку за роль другого плану.  

— Це філігранна робота, хоч Вальца більшість глядачів побачила вперше, — каже він. 

Зараз ви читаєте новину «Фільм про саперів отримав шість "Оскарів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі