Вівторок, 12 серпня 2008 17:15

Араби Ізраїлю не зможуть прочитати Гаррі Поттера

— Ізраїль неодноразово продавав сирійцям овочі та фрукти, а коли мова зайшла про дитячі книги — влада зробила з цього проблему. Арабомовне населення Ізраїлю відтепер не зможе прочитати популярних дитячих книг "Піноккіо" і "Гаррі Поттера". Хоча вони є офіційними перекладами з оригіналу й не містять антиізраїльської пропаганди, — скаржиться ізраїльський видавець арабського походження Салах Аббасі.

Ізраїльська влада заборонила ввозити в країну дитячі книги арабською мовою, видані в Сирії та Лівані. Мотивують тим, що закон не дозволяє імпорт книг із країн, з якими Ізраїль перебуває в стані війни.

— Сучасна західна література, а особливо дитяча, не видається арабською ні в Йорданії, ні в Єгипті (вони не воюють з Ізраїлем. — "ГПУ"). Ми не можемо надати ізраїльським дітям, які читають арабською, переклади "Гаррі Поттера", якщо не придбаємо його в Сирії, — продовжує Аббасі.

Два роки тому влада не видавала на це ніяких заборон, але на митниці знищили 4 тис. художніх книг, які Салах Аббасі віз до Ізраїлю з Сирії.

— Не йдеться про якісь пропагандистські брошури, а про художню літературу. У міністерстві торгівлі попередили мене, що імпортування книг із Сирії та Лівану віднині є нелегальним. Тепер арабомовне населення Ізраїлю не може читати те, що хоче. Їхні права обмежили навіть у читанні книг.

Зараз ви читаєте новину «Араби Ізраїлю не зможуть прочитати Гаррі Поттера». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода