Вісім українських стрічок, що вийдуть на екрани 2015 року
"Океан Ельзи. Backstage", режисер Сергій Буковський
На 25 камер знімали документальний фільм про гурт "Океан Ельзи". Стрічка вийде навесні. Торік команда відзначила своє 20-річчя.
– Ніколи не було ніякого бажання і ностальгії повернутися в гурт. Поважаю, що Славік вирішив продовжувати кар'єру під брендом "Океан Ельзи". Інакше група могла б піти в довгу відпустку, – каже колишній гітарист "Океанів" Павло Гудімов, 41 рік. Уперше старим складом музиканти зіграли на Майдані 14 грудня позаторік. – Дуже просто зібралися. Стільки часу пройшло, всі позабували якісь там напряги. Мали лише дві репетиції. Ті ноти, що позабували, не такі важливі. Гарна причина була – виступом на Майдані хотіли привернути увагу до проблеми. Показали, що навіть ті люди, які розходяться, можуть зібратися і зробити щось разом. Треба цінувати один одного, навіть якщо ви дуже різні.
"Гніздо горлиці", режисер Тарас Ткаченко
– Через смерть Віталія Лінецького довелося переписати частину сценарію. Змінилася основна лінія головної героїні-заробітчанки з її чоловіком, якого грав Віталій. Жінка приїхала з Італії вагітною від свого сеньйора. Раніше за сюжетом вона залишалася в Україні з чоловіком. Тепер колізія складніша, бо той гине. Історія виходить жорсткіша, але й справедливіша – до наших прототипів заробітчан, – розповідає 39-річний режисер Тарас Ткаченко.
42-річний актор Віталій Лінецький загинув 16 липня торік. Підіймався сходами у столичному підземному переході на вул. Олени Теліги, упав і вдарився головою.
– Віталій не встиг зіграти фінальну ключову сцену. Ми її відклали, бо хотіли знімати восени. Заради неї він і погодився на роль. Це була сцена весілля доньки його героя. Він знав, що це не його дитина. На нього постійно тиснули, нашіптували на вухо, що він тюхтій. Стискали, як пружину, яка саме в цій сцені мала розрівнятися. Тоді він давав собі волю, з іншого боку – прощав. Сцена мала вийти з нервом. Перезнімати її з іншим актором не вийде і не хочу.
Герой Лінецького з рушницею в руках мав розганяти весілля. Водночас у його дружини починаються пологи. Залишилось відзняти пожежу у Вижниці на Буковині та епізоди в Італії, що становить третину фільму. Прем'єру запланували на другу половину 2015-го, якщо держава дофінансує проект. Бюджет стрічки – 16 мільйонів гривень.
"Толока", режисер Михайло Іллєнко
На 45% готовий фільм "Толока". 15 місяців його не знімають через брак коштів. Потрібно ще 2 млн грн. Їх збирають через сайт "Спільнокошт". Від доброчинців надійшло близько 25 тис.
– Для Путіна російське кіно було підготовкою до "зеленых человечков". Своїм фільмом пропонуємо зброю – без перебільшення. А думають, маємо знімати якусь розважалку чи мелодраму. Покажемо, що Україну багато разів намагалися знищити, але ніяк не вдається. Якби нас взагалі було можливо знищити, це давно б уже сталося, – розповідає 67-річний режисер стрічки Михайло Іллєнко. – Крім дослівної екранізації Шевченка, у нас є 14 фрагментів історії України. Також уже вписали в сценарій сучасні події. Їх треба відзняти. Остання толока хати відбудеться у Криму. Хоча навряд туди пустять для зйомок фільму, який розповідає про перемоги України.
"Смертельно живий", режисер Максим Стецков
Три роки герой фільму письменник Семен отримує пророчі смс-повідомлення. Вони анонімні, але збуваються.
– За кілька хвилин до того, як персонаж зустрічає свою майбутню дружину, йому приходить про це повідомлення, – розповідає 23-річний режисер Максим Стецков про свою дебютну стрічку. Працював над трилером два роки. – Герой спочатку ставиться до передбачень скептично. Але вони збуваються. Близькі не вірять йому. Вважають, що Семен так працює над своєю новою книжкою.
"Люби мене", режисери Марина Ер Горбач і Мехмед Багадір Ер
Три фільми разом зняла українсько-турецька пара Марина Горбач і Мехмед Багадір Ер. Познайомилися на кінофестивалі в Азербайджані дев'ять років тому. Почали зустрічатися під час роботи над першою стрічкою.
За сюжетом"Люби мене", турок їде до України розважитися з дівчатами перед весіллям. У нічному клубі зустрічає українку, в яку закохується. Вона – утриманка багатія.
– Думала над цією темою кілька років. Написала історію. Центральне питання таке: як далеко ви можете зайти і від чого готові відмовитися заради справжнього кохання? – розповідає 33-річна Марина Ер Горбач в інтерв'ю турецькому виданню Today's Zaman. – Героїня Саша не довіряє навіть собі. Це велика проблема для мого покоління. Ми піддаємося на певні визначені ролі. Вимагаємо деякі речі від чоловіків, а вони у свою чергу очікують щось від нас. У результаті – всі незадоволені. У фільмі небагато слів, бо два персонажі не говорять однією мовою.
"Брати. Остання сповідь", режисерка Вікторія Трофименко
17 років виповнилось на знімальному майданчику акторці Вероніці Шостак. У стрічці "Брати" грає Ївгу, яку ділять на двох брати.
– Довго її шукала. Героїня мала бути світла-світла, – розповідає 35-річна Вікторія Трофименко. – Кастинг-директор була у Львівському театральному інституті. Приїжджає, каже: "Иду по коридору, смотрю, идет девочка такая светлая". Через вік акторки з нею не могли знімати сексуальні сцени. Спочатку засмутилася, а потім зрозуміла: це обмеження змушує шукати глибше.
"Казка старого мельника", режисер Олександр Ітигілов
140 сімей з дітьми від 5 до 12 років прочитали сценарій казки до зйомок. Автори фільму враховували зауваження батьків.
– Казки Ісландії, Швеції, Фінляндії, Греції та України дуже подібні між собою. На схід і на захід від нас – уже інакші. Це через Шлях із варягів у греки. Мені в інституті мовознавства подарували антологію української казки 1950-х. Така книжка, якою убити можна. Прочитав – і жахнувся. Котигорошко в нашому розумінні – веселий хлопчик, а насправді – це убивця, – розповідає 44-річний сценарист стрічки "Казка старого мельника" Сергій Гаврилюк.
Зйомки розпочались 2 грудня 2014-го. На ролі запросили Ірму Вітовську, Остапа Ступку, Аду Роговцеву, Олексія Вертинського, Євгена Нищука.
– За сюжетом було колись князівство, де керував пан Адам. Мав доньку Христину. Він хотів сина, але дружина померла під час пологів. Дівчинка виросла, як хлопчик. Стріляє з лука, на коні їздить. Одного разу сталася біда – на них напала Чорна Сила із сусіднього князівства. Його мешканці почали не любити одне одного, поступово перетворилися на вовкулак. Хотіли накопичити якнайбільше золота, а срібло було для них смертельне. На боротьбу з ними стало все лісове товариство: буркотуни, ведмедики, мавки лісові, русалки, водяники. Зараз в Україні все відбувається за таким же сценарієм. Песиголовці – це росіяни, які воюють із нами. Московія з України завжди тільки смоктала й тягла.
"Гвардія", режисер Олексій Шапарєв
– Менше треба обговорювати Росію, а більше своїми справами займатися. В Україні земля така, що "мама дорогая". В цьому наша сила. Серед 45 мільйонів – повно обдарованих людей, – каже 53-річний актор Олексій Горбунов.
У багатосерійному фільмі "Гвардія" грає колишнього військового, який пройшов Афганістан. Тепер його герой тренує перших добровольців Нацгвардії. Стрічка вийде навесні.
Коментарі