На зустрічі з журналістами у середу глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін ствердно відповів на запитання: чи звільнять найближчим часом з посади міністра освіти та науки Дмитра Табачника? Експерти аналізують це кадрове рішення.
Віктор ЧУМАК, 50 років, директор інституту публічної політики:
— Коли Львочкін говорив про відставку Табачника, то казав про величезні структурні зміни в Кабміні восени. Тобто можливий і такий варіант: у відставку підуть усі, а потім тих же людей призначать заново. Перепорядкують установи або, наприклад, запровадять посаду гуманітарного віце-прем'єра, який також виконуватиме функції міністра освіти. І тут знову може виплисти кандидатура Табачника.
Гуманітарна галузь зараз дуже рухлива і вразлива. Як молода країна ми тільки-но вибудовуємо поле своїх ціннісних орієнтирів. У найближчі п'ять-шість років ця сфера хитатиметься в різні боки. Новий міністр знову переписуватиме підручник історії. За наступного президента — іще раз перепишуть.
Мирослав МАРИНОВИЧ, 62 роки, правозахисник:
— Обіцянка усунути Табачника перетворюється на якесь 525 китайське попередження. Якщо ж відставка відбудеться, то радості вона не викличе. Табачник наробив стільки лиха в українській освіті за півтора року, що відкочувати ситуацію назад доведеться впродовж кількох років. І невідомо, чи вдасться зробити це в більш-менш нормальний спосіб. Дуже песимістично думаю про спроможність цієї адміністрації та цього уряду взагалі навести лад у гуманітарному питанні. Табачника ставили на посаду, щоб зробив найчорнішу роботу. Далі буде така сама політика. Єдина відмінність — упадуть темпи. Бо далі вже нікуди.
Віталій РАДЧУК, 57 років, мовознавець:
— Табачник іще не все поламав в освіті. Знайдеться робота і для Табачника номер два. Може, не такого освіченого й хитрого, але готового нищити все українське. Річ не в особистості, а в завданні.
Прочитайте офіційну доктрину Росії, зокрема програму "Русский язык" — і порівняйте з діями Табачника. Тоді зрозумієте, звідки він отримує фінансування.
Російська академія наук порахувала: якщо країна не отримуватиме додаткових людським ресурсом, в середині століття матиме населення менше 90 мільйонів. А хто тоді охоронятиме кордони? Тому треба скористатися людським ресурсом близького зарубіжжя. Бажано, щоб вони розмовляли російською.
Окупація може бути різного характеру. Можна надсилати дивізії і знищувати людей. А можна зробити їх слухняними виконавцями своєї волі. Вони ще й вдячно друкуватимуть про це книжки.
Коментарі
3