"Наступна акція пройде 14 лютого. Ми зробимо хитріше. Не взаємодіятимемо з поліцією. Пропонуємо жителям великих російських міст о 20:00 вийти до себе у двір. Увімкніть ліхтарик на телефоні, підійміть вгору і 15 хвилин так постійте", — пише голова мережі регіональних штабів Олексія Навального 40-річний Леонід Волков 9 лютого в телеграмі.
У Росії з 23 січня тривають протести за звільнення опозиціонера. 17 січня його затримали в аеропорту "Шереметьєво". Засудили до 3,5 року колонії. 2014-го Навальний отримав умовний термін за шахрайство й відмивання грошей. Федеральна служба виконання покарань вирішила, що він порушив правила, бо не прийшов на інспекцію 29 грудня. У цей час був на лікуванні в Німеччині після отруєння. Торік у серпні його намагалися вбити працівники Федеральної служби безпеки РФ.
Російська влада жорстко придушила протести. Заарештували понад 11 тис. людей. Відкрили десятки кримінальних справ. СІЗО в Москві та передмістях переповнені.
"Російська влада видала силовикам ліцензію на будь-яке насильство. Продовжувати протест — значить, гарантовано гнати народ під кийки, — пише Антон Орєх, 48 років, для "Эхо Москвы". — Це тільки здається, що місця в спецприймальниках закінчилися. Росіяни живуть у країні, де багато років існував ГУЛАГ. Знайдуть, куди садити.
Соратники Навального сподіваються на міжнародний тиск. Даремно. Захід виконав ритуальну функцію. Висловив стурбованість і зажадав правосуддя. Він не розірве через Навального відносини з Путіним. Захід 70 років тиснув руки більшовикам. Зі Сталіним обіймався. Нафта і газ їм потрібніші, ніж свобода в Росії.
Чи означає це, що все безнадійно? Ні. Держава — це машина. Поліцейська держава живе в умовах постійної напруги. Від неї зношується. Кожен бунт — це аварія, яка скорочує ресурс механізму. Погано лише, що ресурсу може вистачити ще надовго. І не відомо, що трапиться з Росією, коли він вичерпається".
Коментарі