У Норвегії цього тижня сформували новий уряд: десять чоловіків і дев'ять жінок. У нинішньому українському Кабміні немає жодної жінки. Мало їх і у Верховній Раді, не очолюють вони обласні держадміністрації. Можливо, нам не вистачає саме жінок у владі?
Сергій ПОЯРКОВ, 40 років, художник:
"Їхній професійний рівень дуже низький"
— У владі мені не вистачає професіоналів. А професійний рівень жінок-політиків у нас дуже низький.
Є Тимошенко, ще дві-три особи — оце й усе. У політиці нічого задарма тобі не дадуть. Приходиш і вириваєш зубами. Тимошенко загризла багатьох чоловіків, повідштовхувала їх ногами й отримала своє. Їй квоту ніхто не давав. Хоч би з якою повагою я ставився до Олександри Кужель або Інни Богословської, але від того, що вони не при владі, мені тільки краще.
Катерина ВАЩУК, 58 років, політик:
"Влада була б із обличчям берегині"
— Потрібно більше жінок у владі. Вони б їй надали обличчя берегині. Жінки — зазвичай безконфліктна частина суспільства. У них не лише своя логіка, жіноча мудрість, але й інстинкт збереження родини. Формально наші жінки мають право на самореалізацію. Але як є насправді, бачать усі. Хотілося б, щоб у нас були якісь квоти для жінок у владі.
Михайло ПОГРЕБИНСЬКИЙ, 58 років, політолог:
"Це не є нагальною проблемою"
— Як прибічник європейської моделі розвитку України я за те, щоб у владі було більше жінок. Але як політтехнолог можу сказати: їх кількість не є ключовою проблемою для українського політикуму. Говорити, що якби у нашій владі було більше жінок, то ми краще розв'язували б якісь проблеми — несерйозно та безвідповідально.
Нині в Україні немає достатньо жінок, спроможних на потрібному рівні працювати в політиці.
Таїсія Повалій, 39 років, співачка:
"Жінка за своєю природою будівник"
— Що більше жінок при владі — то краще для країни. Звичайно, ідеться не тільки про кількість, а й про якість. До Юлії Тимошенко, Олександри Кужель, Інни Богословської, Наталії Вітренко ставляться по-різному, але їх не можна не поважати.
Жінка за своєю природою будівник, а не руйнівник. Це головне.
Михайло МІЩЕНКО, 43 роки, соціолог:
"Жінки привносили б щось нове"
— Здається, це Хемінгуей сказав: недолік армії в тому, що там чоловіки позбавлені позитивного впливу жінок. Можливо, те саме можна сказати і про нашу владу.
Жінки — частина нашого суспільства, тому там потрібні хоча б задля елементарної справедливості.
Вони могли б привносити у владу щось нове, невластиве чоловікам. Не обов'язково негативне.
Коментарі