вівторок, 20 червня 2006 16:18

"Усі бізнесмени поділяються на два табори"

  Володимир Дубровський: ”Інвестиції прийшли тільки в банківський сектор”
Володимир Дубровський: ”Інвестиції прийшли тільки в банківський сектор”

44-річний Володимир Дубровський із Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна каже, що спільна мета більшості бізнесменів у політиці — збагатитися за рахунок інших.


Як впливає на стан економіки нездатність політиків домовитися?

— Українська економіка дуже сильно залежить від політики. Всі чекають, хто прийде до влади та що робитиме.

Наскільки відрізняються економічні погляди "Нашої України" та Партії регіонів?

Єдиного економічного бачення у них немає. У разі створення коаліції їм важко буде шукати компроміс.

Бізнес, що стоїть за Партією регіонів, — це монолітний донецький клан. На своїй території він повністю домінує, нікого ніколи туди не допустить. Їхній бізнес пов"язаний здебільшого з енергомісткими галузями, тому донецькі зацікавлені в низьких цінах на енергоносії. За своєю бізнес-культурою цей клан має досить жорстку систему.

Бізнес, що підтримує "Нашу Україну", — строкатий. Там є різні групи.

Що скажете про бізнес інших парламентських партій і блоків?

— Бізнес усіх інших партій порівняно з донецьким — другорядний. Проте він має один спільний інтерес: не допустити панування донецьких. І цілком можливо, що тим доведеться змінювати свою поведінку. Найбільшою бізнес-групою, яку іноді пов"язують з БЮТ, є "Приват". Загалом же нинішні депутати від БЮТ — це мільйонери, але аж ніяк не мільярдери.

А Соціалістична партія офіційно позиціонує себе як не пов"язану з бізнесом, тим більше великим. Утім, до її списку входять його представники. Наприклад, Андрій Деркач та Микола Рудьковський.  

Узагалі ж всі бізнесмени у владі поділяються на два табори. Перші борються за те, щоб держава не втручалася в їхній бізнес. Другі прагнуть збагатитися за рахунок інших, використовуючи для цього державні важелі.

Якщо Юлія Тимошенко стане прем"єром, чи дадуть їй бізнесмени з "Нашої України" насправді керувати урядом?

— У лідерки БЮТ немає чіткої програми керування урядом. Принаймні, я про таку не чув. А виконання її передвиборних обіцянок завело б вітчизняну економіку в глухий кут.

Бізнес Партії регіонів — це монолітний донецький клан

Юлія Тимошенко — енергійний та здібний політик. Але на посаді прем"єр-міністра вона використовувала методи, що були відкинуті ще на початку 1990-х років. Згадаймо спроби адміністративного регулювання цін на пальне, м"ясо, цукор... Усі бачили їхню шкідливість.

Але гасло "Зупинимо корупцію!" все ще залишається актуальним...

— Це здебільшого хибне гасло. Боротися треба не з корупцією, а з її причинами. Це підтверджено світовим та вітчизняним досвідом. У нас же борються з корупціонерами. Причина корумпованості наших чиновників — не в низькій моралі, а в нашому законодавстві. Воно уможливлює хабарництво.

Які причини нинішнього підвищення цін на газ?

— Перша — підвищення світових цін. Друга — геополітична стратегія Росії. Було ж відкрито проголошено: якщо Україна хоче отримувати дешевий газ, то треба бути з Росією на віки вічні.

Справжні українські інтереси полягають не в тому, щоб завжди отримувати дешевий газ. Це здебільшого в інтересах частини бізнесу, тісно пов"язаного з російським "Газпромом". Тому якщо Партія регіонів хоче домовлятися з Росією, то слід розуміти: це не безкоштовно. Доведеться чимось жертвувати. Транспортною мережею, національним суверенітетом. Справжній інтерес України в тому, щоб позбутися газової залежності.

Коли в Україну прийдуть великі іноземні інвестиції?

— Їх очікували після революції. Та інвесторів разом з іншим налякала реприватизація. Величезні інвестиції прийшли хіба що в банківський сектор. Купівля вітчизняних банків — це перша ластівка приходу суттєвих прямих іноземних інвестицій. Адже наш банківський бізнес прозоріший, ніж виробництво чи надання послуг. Та й банківське законодавство наближене до цивілізованого.

Зараз ви читаєте новину «"Усі бізнесмени поділяються на два табори"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути