Незважаючи на політичну і економічну кризу, уряду вдалося добитися рішення виконкому УЄФА про проведення Євро-2012 у чотирьох українських містах — Києві, Харкові, Донецьку та Львові. Фінал чемпіонату пройде на національному спортивному комплексі "Олімпійський".
Президент УЄФА Мішель Платіні, коментуючи це рішення, відзначив, що ще навесні мова йшла про те, що в кращому разі матчі Євро-2012 зіграють у двох українських містах.
Змінити ситуацію вдалося зусиллями уряду, представники якого на засіданні виконкому УЄФА переконали футбольних чиновників у тому, що Кабінет Міністрів України гарантовано виділить додаткові кошти для підготовки до чемпіонату.
— Якби українська влада не ухвалила цього рішення, Україна могла б бути позбавлена права на організацію чемпіонату, — визнає Платіні. Але представники Європейського футбольного союзу, що регулярно інспектують Україну, вражені політичною волею уряду, яка зумовила високі темпи підготовки до чемпіонату.
Про те, що відбувалося за кулісами засідання і які тонкощі української політики довелося пояснювати іноземцям, розповів президент Федерації футболу України Григорій Суркіс:
Деколи роман між політикою і футболом небажаний
— Зараз у нас дещо делікатний період. У січні президентські вибори, і вже розвернулася велика політична гра. Дозвольте сформулювати так: деколи роман між політикою і футболом небажаний.
Український "роман" вилився в піврічне протистояння навколо закону про виділення майже 10 млрд грн на підготовку до проведення Євро-2012.
Прем"єр-міністр привітала всіх уболівальників і громадян країни з переломним, знаковим рішенням УЄФА:
— Завдяки спільним зусиллям уряду, місцевої влади й інвесторів, Україна отримала право на проведення чемпіонату у всіх чотирьох містах, а фіналу — у Києві. Заради таких перемог потрібно було всій Україні днями і по ночах працювати. Думаю, що на цьому перешкоди не закінчаться, але тепер прогрес Євро-2012 не зупинити.
Юлія Тимошенко визнає:
— У цей важкий рік що-небудь профінансувати було важко. Кожна копійка була важливою, незважаючи на те, що президент скористався правом вето щодо закону про фінансування Євро-2012, виконком УЄФА ухвалив рішення про проведення чемпіонату Європи з футболу в Україні. І в цьому наша з вами перемога.
Рішення про проведення чемпіонату в чотирьох українських містах відіграє важливу роль у стратегічному розвиткові України.
Рівень проведення чемпіонату залежить від того, хто стане новим главою держави
— Євро-2012 створить необхідну інфраструктуру, яка залишиться нам на наступних 50 років не тільки в тих чотирьох містах, але і по всій Україні, — пояснює голова уряду.
Спортивний коментатор Ігор Мірошниченко вважає, що переломне рішення УЄФА було ухвалене завдяки зусиллям уряду і стало "кредитом на майбутнє для всіх українських політиків". За його словами, представники української еліти, чимало з яких уже втратили довіру цивілізованих країн, тепер мають можливість реабілітуватися, пройшовши випробування у вигляді підготовки до Євро-2012.
Поки що "іспит" склав уряд Тимошенко. Це було зрозуміло з виступу Григорія Суркіса перед виконкомом УЄФА. Він відзначив, що уряд у кризовий рік не тільки забезпечив усі проекти, пов"язані з проведенням чемпіонату, стійким фінансуванням, але і контролював хід робіт на всіх об"єктах.
— Окремим досягненням вважаю реалізацію урядом, міністерствами, містами рекомендацій щодо залучення досвідчених експертів для управління проектами створення і розвитку інфраструктури, — каже Суркіс. І додає, що "певний ризик несуть прийдешні вибори президента України", адже завершення підготовки до Євро-2012 і рівень проведення чемпіонату багато в чому залежать від того, хто стане новим главою держави.
Коментарі