Уряд оголосив про збільшення квот на експорт зерна в лютому — до 6,9 млн т. За кордон додатково вивезуть 1 млн т пшениці й 1,7 млн т кукурудзи. Чиновники пояснюють це сприятливою ситуацією на світових ринках.
— У ринкових умовах квотування — непопулярний захід. Але тільки це береже внутрішній ринок і свого споживача, забезпечує достаток найважливіших продуктів для населення, — зазначає експерт з аграрних питань Віктор Пабат, 65 років. — Квоти мали можливість отримати всі товаровиробники. Постраждали перекупники.
Торік квотування зерна вже спрацювало на користь українців. Людей забезпечили хлібом і стримали зростання його вартості. Бо зернотрейдери керуються не інтересами народу. Їм головне — дешевше купити зерно у виробників і дорожче продати його за кордон. Безконтрольний експорт зерна міг привести до його дефіциту на внутрішньому ринку і подорожчання борошна та хліба.
Теперішнє збільшення квот — це правильний захід. Запасів зерна в державі достатньо до нового врожаю. Озимина в гарному стані. Якщо в кожній області проведуть всі необхідні агрокультурні заходи в посівний період, то держава почуватиметься у продовольчій безпеці. За попередніми прогнозами, урожай зернових може скласти 44–47 мільйонів тонн.
Коментарі